دادپرداز : بسته حقوقی ویژه استارت آپ ها

استراتژیک حرکت کنید...

با دریافت بسته خدمات حقوقی راه اندازی استارتاپ، با قیمت مناسب، از تجربه و تخصص حقوق‌دانان، برای پایه‌گذاری یک کسب‌وکار موفق بهره‌مند شوید.

کارهای حقوقی استارتاپ‌تان را با قیمت مناسب به یک حقوقدان متخصص بسپارید.

شرح خدمت

بسته حقوقی ویژه راه اندازی استارتاپ

استارت‌آپ‌ها با چالش‌ها و مشکلات متعددی در کسب‌وکار خود مواجه هستند. مدیران استارت‌آپ‌ها غالبا تمرکز و توان خود را بر ایجاد ساختار کسب‌و‌کار، بازاریابی، جذب سرمایه، توسعه پلتفرم و مسائلی این‌چنینی صرف می‌کنند و معمولا از مسائل و چالش‌های حقوقی کسب‌وکار خود غافل می‌مانند. غفلت از مسائل حقوقی مرتبط با کسب‌وکارها، گاهی چنان مشکلات جدی و پایه‌ای را ایجاد می‌کند که همکاری هم‌بنیان‌گذاران سخت و طاقت‌فرسا و ادامه کسب‌وکار، دشوار و فرسایشی می‌شود. گاهی مشکل بزرگتر است و عدم رعایت مسائل حقوقی، منجر به ضرر جدی به کسب‌وکار، ورشکستگی و نهایتا شکست می‌شود. در بسته پیشنهادی ما، خدمات حقوقی مورد نیاز استارت‌آپ‌ها با وسواسی خاص گزینش شده و هزینه خدمات مزبور، به نحو متناسبی کاهش یافته است. در این بسته، شما یک قرارداد استاندارد «هم‌بنیان‌گذاران استارت‌آپ» که توسط دادفر متخصص و معتمد شما سفارشی‌سازی شده است را صرفا با پرداخت هزینه‌ی یک «قرارداد نمونه» دریافت می‌کنید. عجله نکنید! در این بسته قراردادی، شما قراردادهای نمونه «رازداری کارمندان (NDA)» و «عدم رقابت کارمندان» را نیز دریافت خواهید کرد که در کنار «یک ساعت مشاوره حقوقی ارزشمند دادفر استارت‌آپی»، می‌توانید آن‌ها را با نظر حقوق‌دان متخصص خود اصلاح نموده و اولین قدم‌های شکل‌دهی کسب‌و‌کار خود را مطمئن بردارید. * از موارد این بسته، تنظیم قرارداد همبنیانگذار و مشاوره تخصصی برای شکل دهی کسب و کار توسط دادفر ارائه می شوند و سایر موارد هدیه دادپرداز به شما هستند.

توضیحات محتویات بسته
تنظیم سفارشی قرارداد هم بنیانگذاران استارتاپ
قرارداد هم بنیانگذاران: زمانی که چند نفر متخصص گرد هم می آیند تا یک کسب و کار جدید را پایه گذاری کنند، اصولا انگیزه و اشتیاق وافر طرفین و اعتماد متقابل به یکدیگر، آن ها را از تنظیم قرارداد غافل می کند. همین غفلت از تنظیم روابط حقوقی، در بسیاری از موارد باعث بروز تفرقه در گروه و ایجاد نزاع بین شرکا می شود، تا جاییکه نه تنها انگیزه ها کاهش یافته، بلکه اعتماد متقابل نیز سلب شده و روابط دوستانه طرفین به روابطی خصمانه بدل می شود. جهت رهایی از این مشکلات، «دادپرداز» به شما پیشنهاد می کند تا با بهره گیری از حقوقدانان متخصص در حوزه ی حقوق و نیز حوزه استارتاپ ها، روابط حقوقی خود با شرکایتان را تنظیم کنید. در قراردادهای هم‌بنیانگذاران استارتاپ‌ها، مسائل حقوقی متنوعی پیش بینی می گردد که از آن جمله می توان به تعیین اهداف و مقاصد کسب و کار، تعیین مشخصات شرکا، نحوه اخذ تصمیمات کلیدی یا جزئی، میزان آورده طرفین، امکان اخذ دستمزد یا عدم آن، نحوه تخصیص سهام به شرکا (وستینگ)، نحوه تقسیم سود، امکان یا عدم امکان رقابت، تعهد به رازداری، شیوه حل و فصل اختلافات، نحوه جذب سرمایه و سرمایه گذار، نحوه خروج یا اخراج بنیانگذاران از شرکت، تعهد به ثبت شرکت، انتقال مالکیت های فکری اشاره نمود. اگر شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارید یا دارای کسب و کاری هستید که هرگز روابط حقوقی تان را با شرکای دیگر به شکل قراردادی تنظیم نکرده اید، ما به شما پیشنهاد می کنیم تا جهت انعقاد قرارداد مزبور از خدمات حقوقدانان متخصص و با تجربه دادپرداز بهره مند شوید.
یک ساعت مشاوره غیرحضوری با حقوقدان استارتاپی متخصص
یکی از مهمترین نیازهایی که کسب و کارهای نوپا و بطور دقیق تر، استارتاپ ها به آن نیازمند هستند، خدمات مشاوره حقوقی است. توسعه یک کسب و کار در فازهای مختلف نیازمند بسترسازی های حقوقی پیچیده و انتخاب استراتژی های حقوقی گوناگون و انعقاد قراردادهای تخصصی با مشتریان و یا شرکای تجاری است. در راستای برآورده نمودن نیازهای مورد اشاره، در این بسته حقوقی برای شما یک ساعت مشاوره حقوقی با وکلای متخصص در حوزه استارتاپ در نظر گرفته شده است که شما می توانید بدون دغدغه ی بُعد مسافت یا اقامت در شهر دیگر، به راحتی و از طریق تماس تلفنی با وکیل یا ارتباط بوسیله پلتفرم های ارتباط آنلاین همچون اسکایپ، ایمو و واتس اپ از آن بهره مند شوید. درب های موفقیت رو به شما گشوده شده اند…
قرارداد رازداری کارمندان ((Non-Disclosure Agreement (NDA)
امروزه ارزش گذاری شرکت های تجاری و کسب و کارها بیش از آنکه بر پایه اموال مادی و ملموس آن ها از قبیل ملک و تجهیزات و زمین و وسایل نقلیه باشد، بر اساس دارایی های فکر ی است که در اختیار دارند. اگرچه بسیاری از اموال فکری را می توان با استفاده از ثبت آن ها به عنوان اختراع یا طرح صنعتی مورد حمایت قرار داد، برخی را می توان مورد حمایت کپی رایت دانست و نیز علامت تجاری را هم با استفاده از حمایت های قانونی مورد حفاظت قرار داد اما بسیاری از دارایی های فکری بواسطه عدم قابلیت ثبت یا عدم وجود صرفه اقتصادی، به عنوان اسرار تجاری مورد حمایت قرار می گیرند. در حال حاضر می توان اسرار تجاری را پاشنه آشیل کسب و کارهای نوپا دانست، چراکه بنا و مبنای کار استارتاپ ها را تشکیل داده و دسترسی رقبا به آن ها، ممکن است راه و روش کسب و کار و تجارت آن ها را فاش ساخته و آینده کاری آن ها را با شکست مواجه سازد. با توجه به شناسایی ضرورت مخفی نگه داشتن اسرار تجاری، اهمیت غیر قابل انکار قراردادهای حفظ رازداری یا عدم افشا که در زبان انگلیسی با عنوان Non-Disclosure Agreement(NDA) نیز شناخته می شوند هویدا می شود. کارمندان یک شرکت به عنوان افرادی که دائما با اسرار تجاری شرکت آشنا و به محتوای آن ها آگاه می گردند، یکی از اصلی ترین گروه هایی هستند که باید متعهد به حفظ رازداری نسبت به اسرار تجاری شرکت باشند. پیشنهاد ما به شما استفاده از «قرارداد عدم افشا کارمندان» است. مهمترین نکاتی که در این قراردادها ذکر می شود را می توان معرفی طرفین قرارداد، معرفی اطلاعات محرمانه، استثنائات اطلاعات محرمانه، ذکر دقیق تعهد به رازداری، مدت اعتار تعهد مزبور و روش ارزیابی خسارت یا وجه التزام قراردادی دانست.
قرارداد استاندارد عدم رقابت (Non-Competition)
زمانی که یک کسب و کار نوپا کارمندی را به استخدام خود در می آورد، جدای از آنکه دارایی های فکری خود را در اختیار وی قرار داده و ناگزیر او را با اسرار تجاری شرکت آشنا می کند، هزینه های زیادی برای آموزش و کسب تجربه وی توسط کارفرما پرداخت می شود. یکی از اقداماتی که برخی شرکت های برای صدمه زدن به رقبای خود انجام می دهند، ترغیب کارمندان شرکت های رقیب به خروج از آن شرکت ها و استخدام آن ها نزد خود است، عملی که نه تنها شرکت رقیب را از خدمات کارمند زبده خود محروم می شازد، بلکه باعث انتقال کوله باری از تجربه و تخصص و اسرار تجاری به شرکت رقیب می شود. روش مقابله پیشنهادی ما با این رویه غیر منصفانه و ستیزه جویانه، استفاده از قرارداد عدم رقابت کارمندان است. شما می توانید با انعقاد قرارداد عدم رقابت کارمندان، آن ها را متعهد به عدم هرگونه همکاری یا استخدام در شرکت های رقیب خود برای مدت مشخصی نموده و خیال خود را از این باب راحت کنید. مهمترین نکاتی که در این قراردادها ذکر می شود را می توان معرفی طرفین قرارداد، معرفی موضوع فعالیت شرکت، ذکر دقیق تعهد به عدم رقابت، مدت اعتبار تعهد مزبور و روش ارزیابی خسارت یا وجه التزام قراردادی دانست.

loading...