توافق‌نامه‌ی «سامانه‌ی دادپرداز» با «دادفر»

هرگونه عضویت در سامانه، ارسال اطلاعات، استفاده از خدمات و بهره بردن از امکانات سامانه‌ی دادپرداز به منزله پذیرش این توافق‌نامه خواهد بود، لذا خواهشمندست پیش از انجام اقدامات مزبور، مفاد این توافق‌نامه را با دقت مطالعه نموده و سپس از خدمات سامانه بهره‌برداری نمایید.
در صورت بروز هرگونه تردید، ابهام، انتقاد یا پیشنهاد در مورد مفاد این توافق‌نامه، خرسند خواهیم شد تا از طریق بخش «تماس با ما» پاسخگوی شما باشیم.

 

ماده ۱) طرفین قرارداد:

طرف اول) اشخاص حقیقی و حقوقی مالک سامانه دادپرداز (www.DadPardaz.com) که در این قرارداد، به اختصار «گروه دادپرداز» نامیده می‌شوند.
طرف دوم) هر شخص حقیقی یا حقوقی که جهت ارائه‌ی یک خدمت حقوقی، از طریق سامانه دادپرداز به فعالیت پرداخته و در این قرارداد «دادفر» خطاب می‌شود.


ماده 2) روش انجام کار و عملکرد سامانه:

سامانه حقوقی دادپرداز یک نرم‌افزار اینترنتی با هدف آسان‌کردن فرایند ارائه و دریافت خدمات حقوقی توسط حقوق‌دانان به متقاضیان خدمات حقوقی است. در این سامانه، دو نقش اصلی خدمت‌دهنده (دادفر) و خدمت‌گیرنده (دادخواه) وجود دارد. دادفر به شخصی گفته می‌شود که دارای دانش و تخصص حقوقی بوده و حاضر به ارائه خدمات حقوقی است. دادخواه شخصی است که یک مشکل یا درخواست حقوقی داشته و قصد دارد از دادفران سامانه، خدمت حقوقی دریافت کند. 
روش کار سامانه بدین شکل است که شخص دادخواه، درخواست خود را برای همه دادفران (عمومی) یا یک دادفر خاص (اختصاصی) ثبت می‌کند. این درخواست، پس از بررسی و تایید توسط مدیریت، در اختیار دادفر قرار می‌گیرد. دادفر درخواست دادخواه را مشاهده می‌کند، در صورت تمایل با دادخواه به گفتگوی اولیه از طریق چت می‌پردازد و در نهایت به او یک بسته‌ی پیشنهادی جهت ارائه‌ی یک خدمت حقوقی می‌دهد. در بسته‌ی پیشنهادی مزبور، مواردی چون نوع خدمت پیشنهادی، تخمین هزینه‌های انجام خدمت، دستمزد دادفر، مرحل پرداخت دستمزد وی و توضیحات ضروری ذکر می‌شود تا در حد امکان، از سوء برداشت و سوء تفاهم پرهیز شود. 
در صورتی که دادخواه با بسته‌ی پیشنهادی مزبور موافقت نمود، ابتدا تنخواهی را بابت هزینه‌های انجام خدمت از طریق سامانه به حساب دادفر پرداخت می‌کند که این وجه، ظرف 48 ساعت به حساب بانکی دادفر واریز می‌شود. علاوه بر تنخواه هزینه‌ها، دادخواه با توجه به محتویات بسته‌ی پیشنهادی، باید تمام یا قسمتی از دستمزد دادفر را نزد سامانه گروگذاری نماید و نیز مطابق با همان پیشنهاد، در موعد مقرر به آزادسازی وجه اقدام نموده و مجوز واریز آن به حساب دادفر را بدهد. 
تبصره: بسته‌ی پیشنهادی بطور کامل توسط دادفر تنظیم شده و تمامی موارد از جمله نوع خدمت،‌ تخمین هزینه‌ها و تنخواه مورد نیاز برای آن، توسط وی و به انتخاب او تعیین می‌شود و سامانه در این امر، مداخله‌ای ندارد. با توجه به این امر، بر عهده‌ی دادفر است که بسته‌ی پیشنهادی خود به دادخواه را به نحوی تنظیم و ارسال کند که اگر دادخواه در هر مرحله از کار، تمایل به پیگیری ادامه‌ی پرونده و پرداخت مرحله‌ی بعدی دستمزد نداشته باشد، دادفر از امتناع مزبور متضرر نشده و بتواند با آزاد شدن مبالغ گروگذاری شده نزد سامانه، دستمزد خدمات انجام شده‌ی خود تا آن لحظه را وصول نماید.

 

ماده 3) تعهدات «گروه دادپرداز»:

گروه حقوقی دادپرداز موظف است:
1.
کلیه ی اطلاعات و داده‌های ارسالی دادفر را، به جز آنچه جهت ارسال رزومه و گزارش فعالیت در دسترس عموم قرار می‌دهد، وفق خط مشی رعایت حریم خصوصی (که از طریق آدرسhttps://DadPardaz.com/privacy_policy  قابل دسترس است) حفظ و صیانت نماید.
2. از حداکثر توان، تخصص و تجربه خود در راستای ارائه‌ی خدمات با سطح کیفیتی مطلوب جهت جلب رضایت دادفر بهره ببرد.
3. هرگونه تغییر در مفاد این توافق‌نامه را سریعاً و صراحتاً به اطلاع دادفر برساند.
4. اطلاعات مربوط به ارائه‌ی هر خدمت حقوقی توسط دادفر را تا پایان دریافت خدمت و حل و فصل اختلافات احتمالیِ مربوط به آن، حفظ و نگهداری نماید.
5. مبالغی که دادخواه جهت پرداخت به دادفر به حساب سامانه واریز کرده و وفق توافق‌نامه و مقررات سامانه، دادخواه دستور آزاد سازی وجه را صادر کرده یا خاتمه کار محقق شده و یا نظر قطعی مرجع حل اختلاف مبنی بر آزادسازی آن صادر شده است را ظرف 48 ساعت از زمان ثبت درخواست دادفر به حساب بانکی دادفر واریز نماید.
6. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین «دادخواه» و «دادفر»، نخست از طریق قسمت پشتیبانی، به رایگان طرفین را به حل مشکل ترغیب نموده و در صورت عدم حصول نتیجه، با دریافت حق‌الزحمه داوری، از طریق «مرجع حل اختلاف دادپرداز»، به حل و فصل اختلافات بین طرفین بپردازد.


ماده 4) تعهدات «دادفر»:

«دادفر» متعهد است:
1.
کاملا منطبق با واقع، اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام را به سامانه ارسال نموده و هرگونه تغییر در اطلاعات خود را فوراَ از طریق سامانه اصلاح نموده و یا از طریق واحد پشتیبانی، آن‌ها را به اطلاع «گروه دادپرداز» برساند. 
2. به نحو دقیق، مطالب آموزشی و فایل‌های راهنمای مربوط به دریافت یا ارائه‌ی هر خدمت را مطالعه نماید و در صورت وجود هرگونه ابهام یا ایراد، مراتب را به اطلاع واحد پشتیبانی سامانه برساند.
3. تمام تلاش خود را در راستای ارائه‌ی خدمت حقوقی با کیفیت مطلوب به کار بگیرد. کمیت و کیفیت خدمات حقوقی ارائه شده توسط دادفر باید به میزان معمول و متعارفی باشد که یک وکیل پایه یک دادگستری (که دارای مدرک تحصیلی ارائه شده به سامانه است) قادر به انجام آن تلقی می‌گردد. دادفر تعهد می‌نماید که کمیت و کیفیت خدمات به نحو مزبور را تضمین نموده و به این مساله آگاه است که به‌هیچ‌وجه، میزان کم حق‌الزحمه، توجیه‌گر کیفیت کم خدماتی که ارائه می‌کند نخواهد بود.
4. در راستای ارائه‌ی خدمات خود در سامانه، از هرگونه رفتار و نیز تبلیغ مخالف با شأن وکلا و تخلفاتی که مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور بوده و یا به‌موجب آیین‌نامه‌ها و نظام‌نامه‌ها در زمره‌ی تخلفات وکلا محسوب می‌شود اجتناب نماید.
5. کلیه ‌ی تعاملات مالی پرونده اعم از دریافت یا پرداخت هرگونه وجه را از طریق سامانه حقوقی دادپرداز انجام دهد. در صورت نقض این ماده و اثبات امر، «مرجع حل اختلاف سامانه دادپرداز» می تواند ضمن محدود یا مسدود کردن دسترسی دادفر به امکانات سامانه، دادفر را تا دو برابر وجه وصول شده خارج از سامانه دادپرداز، جریمه و از هر طریق ممکن به نفع «سامانه دادپرداز» دریافت نماید.
6. جز در مواردی که صراحتاً موضوع از طریق سامانه به اطلاع دادخواه رسیده است، تعهدات خود را شخصاً انجام داده و به هیچ وجه نسبت به انتقال جزئی یا کلی تعهداتی که انجام آن‌ها را بر عهده گرفته است به دیگران اقدام نکرده یا سایرین را در انجام آن‌ها شریک ننماید. در صورت نقض این ماده و اثبات امر، «مرجع حل اختلاف سامانه دادپرداز» می‌تواند حکم بر محدود یا مسدود کردن دسترسی دادفر به امکانات سامانه بدهد. به‌علاوه، منوط به درخواست دادخواه، اگر «مرجع حل اختلاف سامانه دادپرداز» تشخیص دهد که عدم حصول نتیجه بواسطه نقض تعهد مزبور بوده است، مرجع مزبور می‌تواند خسارات وارده به دادخواه را ارزیابی کرده و به جبران آن توسط دادفر به نفع دادخواه حکم بدهد. وصول خسارت مزبور از محل موجودی اعتبار دادفر در سامانه حقوقی دادپرداز یا از هر طریق ممکن دیگر به نفع «دادخواه» امکان پذیر است.
7. از آنجاکه بخشی از کسب وکار سامانه حقوقی دادپرداز تکیه جدی بر حقوق مالکیت فکری و بالاخص، حق مولف (کپی‌‌رایت) دارد، کلیه‌‌ی اطلاعات و داده-‌هایی که از طریق سامانه حقوقی دادپرداز در اختیار دادفر گذاشته می‌شود (خواه این اطلاعات توسط دادخواه و خواه توسط «گروه دادپرداز» تولید شده باشند) جهت استفاده شخصی در اختیار دادفر قرار گرفته و جز در مواردی که صراحتاً خلاف آن ذکر شده باشد، حقوق مالکیت فکری آن به دادفر منتقل نشده و نامبرده به هیچ وجه حق فروش، اجاره، توزیع، انتشار عمومی یا سایر تصرفات متناقض با استفاده منصفانه را نخواهد داشت. نسخه‌‌برداری جهت ارائه خدمت به دادخواه، تهیه فایل پیشتیبان و نیز چاپ اطلاعات مزبور به تعداد محدودی که برای استفاده شخصی مورد نیاز است و سایر استفاده‌‌های منصفانه، جزئی از حقوق دادفر تلقی می‌شود.
8. دادفر با علم به اینکه اطلاعات دریافتی از دادخواه (چه به شکل مستقیم و چه باواسطه و از طریق سامانه حقوقی دادپرداز، ایمیل یا هر وسیله دیگر) جزو داده‌های شخصی وی و در دایره‌ی حریم خصوصی او می‌باشد، موظف است اطلاعات مزبور را شخصاً محرمانه حفظ نموده و نیز بر حفظ محرمانگی آن‌ها توسط کارمندان و نمایندگان خود مواظبت کرده و از هرگونه تکثیر، انتشار و ارائه محتوای آن به سایرین اجتناب نماید.
تبصره: هرگونه استفاده از اطلاعات دادخواه جهت انجام خدمات موضوع تعهد، به حد کفایت و مطابق با عرف شغلی، بلامانع است. به‌‌علاوه، اطلاعاتی که به طور عمومی در دسترس همگان قرار داشته از قاعده مندرج در بند فوق مستثنی هستند. تعهد مندرج در بند فوق، منفک از اصل قرارداد بین طرفین و این قرارداد بوده، دارای ماهیتی مستقل است و خدشه به اعتبار این قرارداد یا توافقات بین دادخواه و دادفر به اعتبار بند مزبور خللی وارد نخواهد آورد.
9. در مورد کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تغییر، اصلاح، تبدیل، تفسیر یا اجرای آن و نیز کلیه‌ی خدمات متقابل دادفر و سامانه دادپرداز و همچنین در مورد کلیه‌ی اختلافات ناشی از روابط بین «دادفر» با «دادخواهان» سامانه دادپرداز و بطور کل، هر نوع اختلاف دیگری که در بستر سامانه دادپرداز شکل می‌گیرد، نخست تلاش می‌شود تا مشکلات به نحو دوستانه و از طریق مذاکره با واحد پشتیبانی حل‌و‌فصل شود و در صورت عدم حصول نتیجه مزبور، امر به داوری «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» ارجاع خواهد شد. در این صورت، «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» مطابق با مفاد قرارداد، قوانین داخلی و عرف تجاری ذی‌ربط به صورت قطعی و لازم‌الاجرا به حل‌وفصل اختلاف خواهد پرداخت. شرط داوری حاضر موافقت‌نامه‌ای مستقل از موافقت‌نامه‌ی اصلی تلقی می‌شود و در‌هرحال لازم‌الاجرا است. بدیهی است به جهت پیش‌بینی نهاد داوری در این قرارداد، طرفین حق مراجعه به محاکم قضایی حقوقی و نهادهای شبه قضایی را از خود سلب نمودند. ابلاغ نظر «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» به طرفین از طریق پست‌الکترونیک ثبت شده در سامانه دادپرداز خواهد بود.
10. دادفر متعهد می‌شود آراء «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» از قبیل استرداد وجوه دریافتی، تکمیل خدمات حقوقی، بهبود کمی و کیفی خدمات و یا پرداخت خسارت به دادفران یا «سامانه دادپرداز» را رأساً و ظرف مهلت مقرر به اجرا بگذارد. در‌غیر‌اینصورت، حق اعتراض به اجرای اجباری از طریق ساز و کارهای «سامانه دادپرداز» را از خود سلب خواهد نمود.


ماده 5) رفع مسئولیت:

«گروه دادپرداز» در خصوص خسارات ناشی از موارد زیر از خود سلب مسئولیت می‌نماید:
1.
خساراتی که ناشی از انجام خارج از سامانه‌ی مکاتبات، پرداخت‌ها و هرگونه تعامل و برقراری ارتباط «دادفر» با سایر اعضای سامانه دادپرداز، دادخواه‌ها و واحدهای پشتیبانی باشد.
2. خساراتی که ناشی از ارائه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست و یا اقدامات زیان‌بار «دادخواه» صورت بپذیرد.
3. خساراتی که ناشی از عدم برنامه‌ریزی صحیح دادفر برای وصول دستمزد خود از «دادخواه» باشد.

 

ماده 6) سایر شرایط

در‌صورتی‌که «دادفر» به‌هر‌نحو ممکن مفاد قراردادها یا توافق‌نامه‌های سامانه دادپرداز را نقض نموده، در فعالیت سامانه اختلال ایجاد کرده، برای سایر کاربران سامانه ایجاد مشکل نموده، حقوق مادی یا معنوی سایرین را تضییع کرده، اسرار غیر را افشا نموده، به جعل اسناد یا مدارک پرداخته، اطلاعات و داده‌های خلاف عفت عمومی را بارگذاری یا ارائه نموده و یا به هر نحو دیگر به نقض قوانین جاری کشور بپردازد، «سامانه دادپرداز» خود را محق می‌داند که حساب کاربری دادفر را بدون اخطار قبلی موقتاً از دسترس خارج نموده و موضوع را از طریق «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» پیگیری نماید.

loading...