سوالات متداول

۱. دادخواه کیست؟

دادخواه کاربری از سایت دادپرداز است که جهت رفع مشکل یا درخواست حقوقی خود به سایت مراجعه نموده و به ثبت درخواست خدمات حقوقی می‌پردازد.

۲. دادفر کیست؟

دادفر عبارتست از هر حقوقدانی که در سایت دادپرداز جهت حل مشکلات حقوقی دادخواهان به فعالیت می‌پردازد.

۳. کیف پول چیست؟

کیف پول عبارتست از کیف پول اعتباری هر کدام از کاربران سایت که تراکنش های مالی آن‌ها با استفاده از آن انجام می‌شود. کیف پول پس از ورود به پنل کاربری، از طریق منوی سمت راست سایت در دسترس است.

۴. هزینه ثبت درخواست یا مشکل حقوقی توسط دادخواه چقدر است؟

در حال حاضر سامانه دادپرداز هیچ وجهی را از دادخواهان برای ثبت مشکلات یا درخواست‌های حقوقی خود دریافت نمی‌کند.

۵. هزینه استفاده از خدمات سایت برای دادفران چقدر است؟

عضویت، ارسال پیشنهاد، ثبت ایجاب، ساخت رزومه، گفتگو با دادخواهان و نیز اکثر خدمات دیگر سامانه‌ی حقوقی دادپرداز برای دادفران کاملا رایگان است و دادفران در حال حاضر فقط 10% از وجوه وصولی خود از دادخواهان را به عنوان کارمزد سایت به دادپرداز پرداخت می‌کنند.

6. دادپرداز چگونه کسب درآمد می‌کند؟
دادپرداز اصولاً هزینه‌ی خدمات خود را از محل درصدی از دستمزدهای وصولی دادفران تحت عنوان کارمزد دریافت می‌کند. در حال حاضر، کارمزد خدمات سایت برای دادفران 10% تعیین شده است.
7. آیا سایر کاربران سایت به متن سوالات یا درخواست های حقوقی من دسترسی دارند؟

درخواست های دادخواهان پس از ثبت، ابتدا توسط کارشناسان پشتیبانی مورد بررسی قرار گرفته و سپس در دسترس دادفران سامانه قرار می‌گیرد. حقوق‌دانان و وکلای مزبور پس از مشاهده و بررسی درخواست و مشکل، به گفتگو با دادخواه پرداخته و نهایتاً راه‌حل مدنظر خود را در قالب یک پیشنهاد به دادخواه ارائه می‌کنند.

دونکته‌ی مهم در پاسخ به این سوال وجود دارد:

اول اینکه جهت رعایت حریم خصوصی دادخواهان، درخواست‌های کاربران با نام نمایشی دادخواه (که در حالت پیش‌فرض نام کوچک وی بوده و از پروفایل قابل تغییر است) به دادفران نمایش داده می‌شود.

دوم، سایر دادخواهان هرگز از متن مشکلات و درخواست های حقوقی دادخواه و نیز اسناد پیوست آن مطلع نخواهند شد.

۸. چه تضمینی وجود دارد که پس از پرداخت وجه به دادفر، درخواست یا مشکل حقوقی من مرتفع شود؟

وجه پرداختی دادخواه مطابق با پیشنهاد توافق شده بین دادفر و دادخواه نزد سامانه دادپرداز به امانت مانده و تا زمان انجام قسمتی از کار و اعلام رضایت 100% دادخواه، به حساب دادفر واریز نمی‌شود. در صورتی‌که دادفر ادعای انجام کار را داشته و دادخواه مدعی آن باشد که کار توسط دادفر انجام نشده است، کارشناسان حل اختلاف دادپرداز پس از بررسی موضوع و ادعای طرفین، به حل اختلاف و تعیین تکلیف وجوه گروگذاری شده خواهند پرداخت.

۹. اگر در فرایند کار با دادفر یا دادخواه به اختلاف برخورد کردیم، چگونه رفع اختلاف می شود؟

هرگونه اختلاف طرفین در فرایند همکاری توسط کارشناسان حل اختلاف دادپرداز حل و فصل خواهد شد.

۱۰. آیا دادفران سامانه دادپرداز قابل اعتماد هستند؟

بله، کلیه دادفران سایت دادپرداز پس از ثبت نام، طی مرحله‌ی اعتبارسنجی مورد ارزیابی و مصاحبه قرار گرفته و اسکن مدارک هویتی و تحصیلی از آن‌ها گرفته خواهد شد. علاوه بر آن، ثبت نام دادفران در سامانه‌ی حقوقی دادپرداز مستلزم پذیرش موافقتنامه‌ای است که مهم‌ترین دغدغه‌های دادخواهان را مرتفع می‌کند.

loading...