با سلام. من در  کارم شکست خوردم و چک و سفته هام برگشت خوردن، آیا من می‌تونم بگم نصف اینارو می‌تونم پرداخت کنم و بگم بقیش رو ندارم؟

با سلام. من در کارم شکست خوردم و چک و سفته هام برگشت خوردن، آیا من می‌تونم بگم نصف اینارو می‌تونم پرداخت کنم و بگم بقیش رو ندارم؟

5 سال پیش
2 پاسخ 1 نظر 181 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام. اگر شما تاجر بوده‌اید و امکان پرداخت بدهی‌های خود را ندارید، باید اعلام ورشکستگی کنید. در این صورت، شخصی برای تصفیه امور مالی شما مشخص می‌شود و پس از تعیین و تشخیص تمام دارایی‌ها و بدهی‌های شما، به نسبت مساوی از دارایی‌های شما به طلبکاران پرداخت می‌شود. البته این موضوع هرگز به این معنی نیست که بتوانید بخشی از بدهی خود را ندهید، بلکه در نهایت، باید تمام بدهی‌های خود را پرداخت کنید. ورشکستگی در اصل یک سیستم حمایتی برای حمایت از طلبکاران تاجر ورشکسته است و با کمک شخصی دیگر، کنترل امور مالی تاجر ورشکسته تا حدی از دست او برداشته شده و توسط یک شخص دیگر، تسویه حساب انجام می‌شود.

1397-11-17 11:51:36
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
سجاد
سجادممنون از جوابتون، بعد واسه اینکه قسطی پرداخت کنم حتما باید برم زندان

1397-11-17 12:05:06

پاسخ به نظر
سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریابهامات سوال شما هنوز موجود است. اگر تاجر باشید و تقصیر یا تقلبی نکردده باشید و وظایف قانونی خودتان را انجام داده باشید، زندان نخواهید رفت. پیشنهاد می‌شود حتما و در سریع‌ترین زمان ممکن از مشاوره حقوقی یک وکیل خوب استفاده کنید تا با مشکلات حقوقی مواجه نشوید. پاسخ مشروح سوالات شما باید در یک جلسه مشاوره و با توجه به اطلاعاتی که دقیقا از شما پرسیده می‌شود ارائه شود. موفق باشید.

1397-11-18 17:41:02
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

loading...