دختری 28 ساله هستم آیا برای گرفتن پاسپورت اجازه پدر الزامی است. ?

دختری 28 ساله هستم آیا برای گرفتن پاسپورت اجازه پدر الزامی است. ?

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 1222 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام. متاسفانه وضعیت تاهل یا تجرد خود را ذکر نکردید ولی از سوال شما چنین بر می‌آید که مجرد هستید. با فرض اینکه مجرد باشید، نظر به ماده 18 قانون گذرنامه 1351، چون اذن پدر صرفا برای افراد کمتر از 18 سال یا سفیه لازم دانسته شده است، شما بدون نیاز به اذن پدر می‌توانید گذرنامه دریافت کرده و به خارج از کشور سفر کنید:

«ماده 18 قانون گذرنامه مصوب 1351- برای اشخاص زیر با رعایت شرایط مندرج در این ماده گذرنامه صادر می شود :
1 - اشخاصی که کمتر از هجده سال تمام دارند و کسانی که تحت ولایت و یا قیمومت می باشند با اجازه کتبی ولیّ یا قیّم آنان .
2 - مشمولین وظیفه عمومی با اجازه کتبی اداره وظیفه عمومی .
3 - زنان شوهردار ولو کمتر از 18 سال تمام با موافقت کتبی شوهر و در موارد اضطراری اجازه دادستان شهرستان محل درخواست گذرنامه که مکلف است نظر خود را اعم از قبول درخواست یا رد آن حداکثر ظرف سه روز اعلام دارد کافی است . زنانی که با شوهر خود مقیم خارج هستند و زنانی که شوهر خارجی اختیار کرده و به تابعیت ایرانی باقی مانده اند از شرط این بند مستثنی می باشند.»

سفر به سلامت (:

1397-11-18 18:03:26
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...