سه سال پیش از شوهر خواهرم مبلغی رو گرفتم که باهاش کار کنم و سودش رو بهش بدم. تا مدتی مشکلی نبود. هر چند وقت یک بار دوباره مبلغی رو میداد و سودش رو می گرفت. بابت پول هایی که داده از من چک می گرفت.جمعا...

سه سال پیش از شوهر خواهرم مبلغی رو گرفتم که باهاش کار کنم و سودش رو بهش بدم. تا مدتی مشکلی نبود. هر چند وقت یک بار دوباره مبلغی رو میداد و سودش رو می گرفت. بابت پول هایی که داده از من چک می گرفت.جمعا تا کنون 217 میلیون تومان داده. 5 ماه پیش از نظر کاری من به مشکل برخوردم و گفتم نمی تونم سود رو بدم ولی ایشون با تهدید رسوایی بین فامیل همسرم و همسرم و ... مجبورم می کرد که سود رو به هر طریقی شده بهش بدم. تا اینکه سه ماه پیش گفتم دیگه نمی تونم بدم و هر کاری می خوای بکن. ایشون هم چک ها رو برگشت زد و گذاشت اجرا. البته تاریخ تمام چک ها مال 9 ماه پیش یا بیشتر است و در نتیجه پرونده حقوقی شده. شورای حل اختلاف هم رفتیم. ایشون گفت شریک منه ولی ما هیچ سندی مبنی بر شراکت نداریم و اسناد بانک که من هر ماه مبلغ ثابت به حساب ایشون می ریختم موجوده. تا الان بابت 217 میلیون تومان، 135 میلیون تومان سود از من گرفته (اسناد بانک موجود است) در هر حال پرونده ارجاع شده به دادگاه. لطفا من را راهنمایی کنید که در دادگاه چه کار کنم و چی بگم؟ آیا پرونده ربا می شه؟ حکمش برای من و طرف مقابل چیه؟ می تونم از وکیل معاضدتی استفاده کنم؟ چطور وکیل بگیرم؟

2 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 9 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسپیده غفوری
سپیده غفوری

وکیل پایه یک دادگستریسلام‌ دادخواه محترم.
در صورت اثبات این موضوع و ارجاع امر به کارشناس مربوطه اگر ربا ثبات شود علاوه بر محکومیت کیفری ایشان ملزم به پی دادن مبالغ دریافتی خواهد بود.
با توجه به تخصصی بودن موضوع حتما از وکیل در خصوص طرح دعوا کمک بگیرید.

1399-03-07 14:03:45
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

loading...