با سلام
بعد از جدایی ، نگهداری دختر  ۵ ساله با مادر هست ولی پدر بچه از دادن شناسنامه امتناع میکند . بر ای ثبت نام مدرسه نیاز به شناسنامه کودک دارن اما پدر دادن شناسنامه رو منوط به بخشش مهریه کردن . مح...
سمانه

با سلام بعد از جدایی ، نگهداری دختر ۵ ساله با مادر هست ولی پدر بچه از دادن شناسنامه امتناع میکند . بر ای ثبت نام مدرسه نیاز به شناسنامه کودک دارن اما پدر دادن شناسنامه رو منوط به بخشش مهریه کردن . محل زندگی پدر مشخص نیست . چه کاری میشه انجام داد؟

3 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 6 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، پیشنهاد می‌شود بدواً نسبت به ارسال اظهارنامه‌ای به همسر، با موضوع تقاضای شناسنامه برای ثبت نام فرزند یا اقدام فوری برای ثبت نام وی انجام شود. در صورتی که اقدام مناسب انجام نشد، می‌توانید مستند به ماده 4 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب 1381، نسبت به تعقیب کیفری همسرتان اقدام نمایید. ماده مزبور می‌گوید: "‌هرگونه صدمه و اذیت و آزار و شکنجه جسمی و روحی کودکان و نادیده‌گرفتن عمدی سلامت و بهداشت روانی و جسمی و ممانعت از تحصیل آنان ممنوع و‌مرتکب به سه ماه و یک روز تا شش ماه حبس و یا تا ده میلیون (000 000 10) ریال جزای‌نقدی محکوم می‌گردد."
به علاوه، در صورتی که همسر شما به ثبت نام فرزندتان اقدام نکرد، پیگیری دعوای عزل ولی قهری و نصب قیم نیز قابل انجام است. با توجه به تخصصی بودن امر، پیشنهاد می‌شود برای انجام این کار از کمک وکیل متخصص عزل ولی قهری و نصب قیم کمک بگیرید. بدرود.

1398-02-21 14:26:15
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...