با سلام خدمت شما
من پس از آشنایی با خانومی با یکدیگر ازدواج موقت کردیم، ایشان در این مدت اقدامات اعتمادآوردی برای من انجام دادند، مثل شکستن خطوط تلفن قبلی، قرض دادن پول نقد به من، چک دادن و همچین اخلا...

با سلام خدمت شما من پس از آشنایی با خانومی با یکدیگر ازدواج موقت کردیم، ایشان در این مدت اقدامات اعتمادآوردی برای من انجام دادند، مثل شکستن خطوط تلفن قبلی، قرض دادن پول نقد به من، چک دادن و همچین اخلاق و رفتار مناسب ولی متاسفانه در اوج ناباوری ایشان بعد از مدتی در نبود من یکی از همکارانشان را به منزل آورده و به من خیانت کردند. پس از ابراز پشیمانی و التماسهای ایشان، من ایشان را بخشیدم و رابطه ادامه داشت تا اینکه دوباره و چندباره از ایشان روابط نامشروع دیدم درحال حاضر هنوز مدت صیغه تمام نشده و من قصد تمام کردن رابطه و شکایت از ایشان را ندارم. سوال من از شما این است با توجه به اینکه حق فسخ صیغه در زمان عقد اینگونه توافق شد که هر کدام از طرفین تمایل به ادامه رابطه نداشتند می‌توانند بقیه مدت را به خود یا طرف مقابل ببخشد آیا این خانوم می‌تواند بدون داشتن سند ازدواج موقت که دست من می‌باشد بقیه مدت را به خودش ببخشد؟ و اگر جواب آری است چگونه من می‌توانم مانع این کار شوم؟

3 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 4514 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و وقت بخیر،
با توجه به اینکه ایشان مرتکب رابطه نامشروع شده است، شما می‌توانید بابت جرم زنا از ایشان شکایت کیفری نموده و ایشان را تحت تعقیب قرار دهید. علاوه بر آن، امکان بذل مدت و خارج شدن از این رابطه برای شما وجود دارد. پیشنهاد می‌شود موضوع را از طریق قانونی پیگیری نمایید و به دنبال آزار رساندن به همسر خود نباشید.
اما در مورد اینکه آیا ایشان می‌تواند بدون سند نکاحیه، مدت را به خود بذل کند یا نه، با توجه به اینکه نسخه‌ای دیگر از سند نکاحیه در دفتر ازدواج و طلاق موجود است، می‌تواند رونوشت را تهیه نموده و اقدامات لازم را برای بذل مدت به خودش انجام دهد.
اما در مورد درخواست شما برای مانع شدن از این کار، به علت اینکه آن را رفتاری خلاف اخلاق و عدالت می‌دانم، امکان ارائه آن به شما برای بنده وجود ندارد. موفق باشید.

1397-09-11 18:37:56
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...