باسلام
می خوام والدین خود را جهت خدمات بیمه ای در بانک خودم تحت کفالت قرار دهم.
بانک در صورتی می پذیرد که حکم کفالت از دادگاه ارائه گردد
لطفا راهنمایی فرمایید
سن پدر ۷۲ سال
بیماری دیابت
ناراحتی قلب کا...

باسلام می خوام والدین خود را جهت خدمات بیمه ای در بانک خودم تحت کفالت قرار دهم. بانک در صورتی می پذیرد که حکم کفالت از دادگاه ارائه گردد لطفا راهنمایی فرمایید سن پدر ۷۲ سال بیماری دیابت ناراحتی قلب کاندید عمل قلب باز شغل ندارد بازنشتگی ندارد فقط سه مغازه دارد کل اجاره ۱ میلیون در ماه بیشتر نمیشه ممنون

1 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 183 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریسلام و وقت بخیر، بنظر می‌رسد چنین حکمی از دادگاه قابل دریافت نباشد و احتمالاً باید موضوع از طریق شعب اداره تامین اجتماعی پیگیری شود.
بر اساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، برای اینکه والدین تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از خدمات آن برخوردار شوند، سن پدر باید بالغ بر ۶۰سال تمام و سن مادر بیش از ۵۵ سال تمام باشد. بعلاوه، الزمیست که تامین معاش والدین بر عهده بیمه شده بوده و آن‌ها از هیچ سازمانی مستمری دریافت نکنند و یا به تشخیص کمیسیون پزشکی موضوع ماده ۹۱ این قانون، جزء از کارافتاده‌ها محسوب شوند.
ضمناً نباید والدین در زمان ارائه تقاضای کفالت بیمه شده سازمان تامین اجتماعی باشند. همچنین، والدین بیمه شده نباید مشمول سایر صندوق های بیمه و بازنشستگی از نظر پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی و یا دریافت حقوق و مستمری باشند. شما به عنوان بیمه شده برای تحت تکفل قرار دادن پدر و مادر خود باید اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی والدین را هنگام مراجعه به شعبه سازمان تامین اجتماعی به همراه داشته باشید.
امیدوارم اگر همکاران پاسخ دقیق‌تری دارند، شما را راهنمایی نمایند. روز بخیر

1398-05-05 13:39:51
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
علی
علیوکیل ارجمند، بنده می‌خواهم والدین رو تحت کفالت بیمه‌ای در بانک خود قرار دهم نه بیمه تامین اجتماعی. بانک خودش صندوق بهداشت دارد و در صورتی تحت پوشش بیمه‌ای خود قرار می‌دهد که حکم کفالت از دادگاه ارایه نمایم. لطفا راهنمایی فرمایید. ممنون

1398-05-05 19:43:57

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...