توافق‌نامه‌ی «سامانه‌ی دادپرداز» با «دادخواه»

هرگونه عضویت در سایت، ارسال اطلاعات، استفاده از خدمات و بهره‌بردن از امکانات این سامانه و سایت به منزله‌ی پذیرش این توافق‌نامه خواهد بود، لذا خواهشمند است پیش از انجام اقدامات مزبور، مفاد این توافق‌نامه را با دقت مطالعه و سپس از خدمات سایت بهره‌برداری کنید.

در صورت بروز هرگونه تردید یا ابهام در مورد مفاد این توافق‌نامه، خرسند خواهیم شد تا از طریق بخش «تماس با ما» پاسخگوی شما باشیم.


ماده ۱) طرفین قرارداد

طرف اول) اشخاص حقیقی و حقوقی مالک سامانه دادپرداز (www.DadPardaz.com) که در این قرارداد، به‌اختصار «گروه دادپرداز» نامیده می‌شوند.


طرف دوم) هر شخص حقیقی یا حقوقی که برای دریافت یک خدمت حقوقی، از طریق سامانه دادپرداز به ثبت درخواست یا مشکل حقوقی خود پرداخته و در این قرارداد «دادخواه» خطاب می‌شود.


ماده ۲) تعهدات گروه دادپرداز

گروه حقوقی دادپرداز موظف است:

ـ همه‌ی اطلاعات و داده‌های ارسالی دادخواه را وفق خط‌مشی رعایت حریم خصوصی (که از طریق آدرس https://DadPardaz.com/privacy_policy  قابل‌دسترس است) حفظ و صیانت نماید.

ـ از حداکثر توان، تخصص و تجربه خود در راستای ارائه‌ی خدمات با سطح کیفیتی مطلوب برای جلب رضایت دادخواه بهره ببرد.

ـ هرگونه تغییر در مفاد این توافق‌نامه را سریعاً و صراحتاً به اطلاع دادخواه برساند.

ـ اطلاعات مربوط به دریافت هر خدمت حقوقی توسط دادخواه را تا پایان دریافت خدمت و حل‌وفصل اختلافات احتمالی مربوط به آن حفظ و نگهداری کند.

ـ مبالغی که دادخواه برای پرداخت به دادفر به حساب سامانه واریز می‌کند را تا زمان اخذ دستور وی مبنی بر آزادسازی وجه یا تا زمان خاتمه کار و یا تا زمان صدور نظر قطعی مرجع حل اختلاف مبنی بر آزادسازی آن، نزد خود حفظ کند.

ـ با یکی از شیوه‌های احراز هویت و صلاحیت نظیر شناسایی حضوری، دریافت اسکن «پروانه وکالت» یا سایر مدارک و یا از طریق استعلام از سایت‌های کانون وکلای مربوطه، هویت و صلاحیت دادفران را احراز نموده و سپس به آن‌ها اجازه فعالیت در سامانه را بدهد.

ـ در صورت بروز هرگونه اختلاف بین «دادخواه» و «دادفر»، نخست از طریق قسمت پشتیبانی، به‌رایگان طرفین را به حل مشکل ترغیب نموده و در صورت عدم حصول نتیجه، با دریافت حق‌الزحمه داوری، از طریق «مرجع حل اختلاف دادپرداز»، به حل‌وفصل اختلافات بین طرفین بپردازد.


ماده ۳) تعهدات دادخواه

دادخواه متعهد است:

ـ مفاد این توافقنامه را با دقت مطالعه کرده و در صورت نیاز، به تهیه‌ی یک نسخه از آن برای خود اقدام کند.

ـ کاملاً منطبق با واقع، اطلاعات موردنیاز را به سامانه ارسال کرده و پیش از ارسال، دقت نظر کافی را در مورد آن‌ها اعمال کند. مسئولیت ارائه هرگونه اطلاعات نادرست بر عهده‌ی دادخواه خواهد بود.

ـ هرگونه تغییر در اطلاعات خود را فوراً از طریق سامانه اصلاح نموده و یا از طریق واحد پشتیبانی، آن‌ها را به اطلاع «گروه دادپرداز» برساند. مسئولیت عدم ثبت تغییرات بر عهده‌ی دادخواه خواهد بود.

ـ مطالب آموزشی و فایل‌های راهنمای مربوط به دریافت هر خدمت را با دقت مطالعه کرده و به ارائه اطلاعات بر اساس آن‌ها اقدام کند.

ـ هرگونه اطلاعات دارای جنبه سری، حیاتی یا شخصی که ممکن است مورد سوءاستفاده‌ی سایرین قرار بگیرد را از اطلاعات ارسالی خود برای سامانه حذف کرده و سپس آن‌ها را ارسال کند. در صورت عدم رعایت این بند، مسئولیت سوءاستفاده از این اطلاعات توسط سایر کاربران یا دادفرها بر عهده‌ی دادخواه خواهد بود.

- جهت رعایت هر چه بیشتر حریم خصوصی، در حساب کاربری خود نام نمایشی برای خود برگزیده و بدینوسیله هویت خود را برای عموم دادفران مخفی نگاه دارد.

ـ همه‌ی مکاتبات، پرداخت‌ها و هرگونه تعامل و برقراری ارتباط خود با سایر اعضای سامانه دادپرداز، دادفرها و واحدهای پشتیبانی را از طریق سامانه انجام دهد.

ـ پیش از دریافت کامل خدمت، خاتمه‌ی کار و یا دریافت نظر قطعی داور، از آزادسازی حق‌الزحمه دادفرها اجتناب نماید. در صورت ارائه‌ی دستور آزادسازی وجه پیش از حصول موارد مزبور، گروه دادپرداز وجه را تسویه می‌کند و دادخواه حق مطالبه‌ی استرداد وجه را نخواهد داشت.

ـ با توجه به اینکه گروه دادپرداز صرفاً به معرفی دادفران احراز هویت شده به دادخواهان می‌پردازد، دادخواه موظف است در انتخاب دادفران، نخست به بررسی دقیق اطلاعات ثبت‌شده دادفران در سامانه از قبیل دانش، تخصص و تجربه‌ی آن‌ها پرداخته و سپس به مبالغ پیشنهادی آن‌ها توجه کند. بدیهی است «گروه دادپرداز» مسئولیتی در خصوص انتخاب دادفران کم‌تجربه یا دادفرانی که دارای سطح تخصص یا دانش پایین‌تری هستند نداشته و خود را در مقابل ارائه خدمات کم کیفیت آن‌ها مسئول نمی‌داند.

ـ ازآنجاکه بخشی از کسب‌وکار سامانه‌ی حقوقی دادپرداز تکیه جدی بر حقوق مالکیت فکری و بالأخص، حق مؤلف (کپی‌رایت) دارد، ‌همه‌ی اطلاعات و داده‌هایی که از طریق سامانه­ی حقوقی دادپرداز در اختیار دادخواه گذاشته می‌شود (خواه این اطلاعات توسط دادفرها و خواه توسط «گروه دادپرداز» تولید شده باشند) برای استفاده شخصی در اختیار دادخواه قرارگرفته و جز در مواردی که صراحتاً خلاف آن ذکر شده باشد، حقوق مالکیت فکری آن به دادخواه منتقل نشده و نامبرده به‌هیچ‌وجه حق فروش، اجاره، توزیع، انتشار عمومی یا سایر تصرفات متناقض با استفاده منصفانه را نخواهد داشت. نسخه‌برداری برای تهیه فایل پشتیبان و نیز چاپ اطلاعات به تعداد محدودی که برای استفاده شخصی موردنیاز است و سایر استفاده‌های منصفانه، جزئی از حقوق دادخواه تلقی می‌شود.

ـ دادخواه ضمن این توافق‌نامه به «گروه دادپرداز» اجازه می‌دهد به نحو متعارف و منصفانه‌‌ای که در عرف تجاری مرسوم است نسبت به استفاده از نام و علامت تجاری دادخواه برای معرفی وی به‌عنوان یکی از مشتریان این کسب‌وکار اقدام کند. «گروه دادپرداز» خود را ملزم می‌‌داند در صورت درخواست موجه دادخواه مبنی بر اینکه اصل استفاده یا نحوه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری وی منجر به صدمه به حریم خصوصی، شهرت تجاری یا خسارات دیگر می‌شود، در اسرع وقت روش نمایش اطلاعات مزبور را اصلاح کرده یا آن‌ها را حذف کند.

ـ در مورد همه‌ی اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن ازجمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تغییر، اصلاح، تبدیل، تفسیر یا اجرای آن و نیز همه‌ی خدمات دریافتی از سامانه دادپرداز و همچنین در مورد همه‌ی اختلافات ناشی از روابط بین «دادخواه» با «دادفران» سامانه دادپرداز و به‌طور کل، هر نوع اختلاف دیگری که در بستر سامانه دادپرداز شکل می‌گیرد، نخست تلاش می‌شود تا مشکلات «دادخواه» به نحو دوستانه و از طریق مذاکره با واحد پشتیبانی حل‌وفصل شود و در صورت عدم حصول نتیجه مزبور، امر به داوری «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» ارجاع خواهد شد. در این صورت، «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» مطابق با مفاد قرارداد، قوانین داخلی و عرف تجاری ذی‌ربط به‌صورت قطعی و لازم‌الاجرا به حل‌و‌فصل اختلاف خواهد پرداخت. شرط داوری حاضر موافقت‌نامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و درهرحال لازم‌الاجرا است. بدیهی است به جهت پیش‌بینی نهاد داوری در این قرارداد، طرفین حق مراجعه ابتدائی به محاکم قضایی حقوقی و نهادهای شبه قضایی را از خود سلب نمودند. ابلاغ نظر «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» به طرفین از طریق پست الکترونیک ثبت‌شده در سامانه دادپرداز خواهد بود.

ـ آراء «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» از قبیل آزادسازی پرداخت امن یا پرداخت وجهی به دادفران یا «سامانه دادپرداز» را رأساً و ظرف مهلت مقرر به اجرا بگذارد. در غیر این صورت، حق اعتراض به اجرای اجباری از طریق سازوکارهای «سامانه دادپرداز» را از خود سلب خواهد نمود.


ماده ۴) رفع مسئولیت

«گروه دادپرداز» در خصوص خسارات ناشی از موارد زیر از خود سلب مسئولیت می‌نماید:

ـ خساراتی که ناشی از ارائه اطلاعات خلاف واقع یا ناقص توسط «دادخواه» به سامانه یا «دادفر» باشد.

ـ خساراتی که ناشی از انتشار اطلاعات سری و محرمانه خود یا دیگران توسط «دادخواه» به سامانه یا «دادفر» باشد.

ـ خساراتی که ناشی از انجام خارج از سامانه‌ی مکاتبات، پرداخت‌ها و هرگونه تعامل و برقراری ارتباط «دادخواه» با سایر اعضای سامانه دادپرداز، دادفرها و واحدهای پشتیبانی باشد.

ـ خساراتی که ناشی از هک یا نفوذ غیرمجاز به «سامانه دادپرداز» باشد.

ـ خساراتی که ناشی از ارائه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست و یا اقدامات زیان‌بار «دادفران» باشد.


ماده ۵) سایر شرایط

درصورتی‌که «دادخواه» به‌هر‌نحو ممکن مفاد قراردادها یا توافق‌نامه‌های سامانه دادپرداز را نقض کند، در فعالیت سامانه اختلال ایجاد کند، برای سایر کاربران سایت مشکل ایجاد کند، حقوق مادی یا معنوی سایرین را تضییع کند، اسرار غیر را افشا کند، به جعل اسناد یا مدارک پرداخته، اطلاعات و داده‌های خلاف عفت عمومی را بارگذاری یا ارائه کند و یا به‌هرنحو دیگر به نقض قوانین جاری کشور بپردازد، «سامانه دادپرداز» خود را محق می‌داند که حساب کاربری دادخواه را بدون اخطار قبلی موقتاً از دسترس خارج کرده و موضوع را از طریق «هیئت حل اختلاف سامانه دادپرداز» پیگیری نماید.

 

 

loading...