با سلام خدمت شما 
چند ماه قبل (من که کاسب هستم و یک نفر دیگر که ایشان کارمند هستند) پشت سه فقره چک بانک ملی که توسط خانومی صادر شده بود را ظهر نویسی و امضاء کردیم. 2 تا از چکها پاس شد و متاسفانه یکی ا...

با سلام خدمت شما چند ماه قبل (من که کاسب هستم و یک نفر دیگر که ایشان کارمند هستند) پشت سه فقره چک بانک ملی که توسط خانومی صادر شده بود را ظهر نویسی و امضاء کردیم. 2 تا از چکها پاس شد و متاسفانه یکی از چکها برگشت خورده و دارنده چک علیه من و ضامن دیگر شکایت کرده است. متاسفانه از زمانی که ایشان اقدام به شکایت کردند هیچ ابلاغیه یا اخطاریه‌ای برای ما ارسال نشده، فقط حدودا 2 هفته قبل از طریق ابلاغیه الکترونیکی برای من پیامی ارسال شد که 20 روز زمان برای اعتراض به رای دارم. من به خانومی که صادر کننده چک بودند مراجعه کردم ایشان گفتند فعلا مقدورشان نیست که مبلغ چک را بپردازند و متاسفانه دارنده چک در تلگرام برای من پیامی با این عنوان که تمام مبالغ موجود در حسابهایم و داراییم که فقط یک خودرو است را استعلام کرده است. آیا ممکن است ایشان خودرو یا حسابهای بانکی من را توقیف کنند؟ اگر پاسخ مثبت است من برای جلوگیری از این کار چه اقدامی باید انجام دهم با توجه به اینکه از زمان اعتراض به رای فقط 5 روز مانده است؟

6 سال پیش
2 پاسخ 0 نظر 1073 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسید شهرام مفتی حویق
سید شهرام مفتی حویق

وکیل پایه یک دادگستریسلام. اگر ایشان بدواً تامین خواسته گرفته باشند بله احتمالش هست که موجودی حسابهای بانکی شما و یا خودروی شما رو تا سقف اصل خواسته مسدود یا توقیف کنند.اگر تامین خواسته هم نداده باشند بعد از قطعیت رای هم می تونند در زمان اجرای حکم این اقدامات رو انجام بدهند. اگر عمل شما ظهرنویسی باشه بسته به اینکه چک کجا صادر شده و کجا باید پرداخت بشه دارنده مکلف بوده ظرف مواعد 15 روزه یا 45 روزه حسب ماده 315 قانون تجارت چک رو به بانک ارائه بده و گواهینامه عدم پرداخت اخذ بکنه که اگر مواعد رو رعایت نکرده باشه شما به عنوان ظهرنویس مسئولیتی در پرداخت وجه چک ندارید. شما بررسی کنید ببینید اولاً سر رسید چک چه زمانی هست؟ چه زمانی گواهی عدم پرداخت صادر شده؟

1397-09-11 18:54:47
مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریپاسخ دقیق و کاملی بود. سپاس از شما.

1397-09-11 22:13:07
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...