سلام . خانم میانسال و مجرد ک‌پدرو مادرش فوت کرده  داراز ملک و حساب بانکی می باشد و خواهرو برادر هم دارد در صورت فوت این خانم ک وصیتنامه ای هم ندارد دارای و و موجودی این خانم به چه کسی می رسد و چه می ش...

سلام . خانم میانسال و مجرد ک‌پدرو مادرش فوت کرده داراز ملک و حساب بانکی می باشد و خواهرو برادر هم دارد در صورت فوت این خانم ک وصیتنامه ای هم ندارد دارای و و موجودی این خانم به چه کسی می رسد و چه می شود؟؟

2 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 16 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



نگار پایدار اردکانی
نگار پایدار اردکانی

کارشناس ارشد حقوق



با سلام
عطف به ماده862قانون مدنی،چنانچه طبقه اول ارث مفقود باشد(پدر و مادر و فرزندان و همسر) نوبت به طبقه دوم یعنی(پدربزرگ و مادربزرگ و خواهر و برادر )می رسد که نحوه تقسیم ماترک بسته به تعداد و درجه بازماندگان،متفاوت است.در فرض غالب، طبق ماده920و923قانون مدنی،سهم الارث خواهران و برادران مطابق قاعده طبقه اول است؛بدین نحو که پسر دو برابر دختر و یک سوم کل ماترک نیز جمعا به جد و جده می رسد.
موفق باشید.

1398-07-25 00:00:53
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...