سلام
برای گرفتن گواهی حضانت پسر 15 ساله توسط مادر نیاز به ارائه دادخواست است؟ آیا تمایل ÷سر به ماندن در کنار مادر کفایت می کند؟

سلام برای گرفتن گواهی حضانت پسر 15 ساله توسط مادر نیاز به ارائه دادخواست است؟ آیا تمایل ÷سر به ماندن در کنار مادر کفایت می کند؟

2 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 28 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



میثا کامیاب
میثا کامیاب

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام.
طبق قانون چنانچه مطلعید فرزند پسر از پانزده سالگی می تواند محل زندگی خود را انتخاب کند. فرزند پسر با رسیدن به پانزده سالگی از حضانت خارج می شود. بنابراین موضوع حضانت سالبه به انتفاء موضوع خواهد بود. ولی نحوه مدیریت زمان دیدار همسر سابقتان اهمیت خواهد داشت.
توصیه می کنم برای اجتناب از تحمل مجازات کیفری جرم ممانعت از دیدار فرزند، و در صورتی که در مورد دیدار اختلافی دارید حتما اختلاف را از طریق دادگاه حل نمایید.

مطالعه مقاله زیر برای شما مفید خواهد بود:

https://dadpardaz.com/blog/everything-about-custody-of-children-after-divorce/

ماده ۵۴ قانون حمایت خانواده: «هرگاه مسئول حضانت از انجام تکالیف مقرر خودداری کند یا مانع ملاقات طفل با اشخاص ذی حق شود، برای بار اول به پرداخت جزای نقدی درجه هشت و درصورت تکرار به حداکثر مجازات مذکور محکوم می شود.»
با آرزوی شادی🌸

1398-07-22 16:06:29
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




ناشناس
ناشناس



ممنون از بابت پاسخی که دادید . متشکرم

1398-07-22 20:42:53

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...