با سلام 
در صورت اینکه شوهر طی اقدام حقوقی اقدام به دریافت حکم به تجویز ازدواج مجدد گردد و عدم تمکین زن محرز گردد نفقه فرزند مشترک که زن بدون اجازه شوهر به خانه پدری برده باشد بر عهده کیست؟

با سلام در صورت اینکه شوهر طی اقدام حقوقی اقدام به دریافت حکم به تجویز ازدواج مجدد گردد و عدم تمکین زن محرز گردد نفقه فرزند مشترک که زن بدون اجازه شوهر به خانه پدری برده باشد بر عهده کیست؟

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 140 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال





با سلام
عطف به ماده1190قانون مدنی،پرداخت نفقه اولاد به عهده پدر می باشد.لکن به دلیل عدم تمکین و صدور حکم نشوز علیه سرکارخانم،هیچ گونه ای نفقه ای به شخص شما تعلق نمی گیرد.ضمنا در صورتی که حضور فرزند نزد شما و دوری وی از پدر از حد متعارف خارج گردد،امکان شکایت از شما برای زوج محفوظ است.
موفق باشید.

1398-09-05 20:46:51
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...