با سلام
من در سال ۹۳ تا ۹۶ در مغازه شوهرم کار میکردم بدون حقوق و دستمزد. الان که ازش جدا شدم به صورت محضری مهریه و نفقه و تمامی حق و حقوق قانونیم رو بخشیدم تا حضانت بچم رو بگیرم.
سوال من از شما اینکه...

با سلام من در سال ۹۳ تا ۹۶ در مغازه شوهرم کار میکردم بدون حقوق و دستمزد. الان که ازش جدا شدم به صورت محضری مهریه و نفقه و تمامی حق و حقوق قانونیم رو بخشیدم تا حضانت بچم رو بگیرم. سوال من از شما اینکه من بعداز ۳سال از نظر گذشت زمان میتونم برم اداره کار و از شوهرم به عنوان کارفرما شکایت کنم بابت حقوق و بیمه ای که بمن پرداخت نکرده؟ و اینکه باتوجه به سندی که در دفتر خانه تنظیم شده و من سال گذشته همه حقو حقوق قانونیم رو بخشیدم آیا شامل این دوسال که براش کار کردم میشه یا کلمه حق قانونی من فقط صرفا مربوط به زندگی زناشویی و حقوق همسری من بوده ؟ اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم.

2 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 21 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالمیثا کامیاب
میثا کامیاب

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام. سند تنظیم جهت در جهت طلاق در همین راستا نیز تفسیر می شود بنابراین حق و حقوق قانونی ناظر به حق و حقوق ناشی از ازدواج مانند مهریه، نفقه و سایر موارد است. لذا از بابت مطالبت دستمزدتان بابت سه سال کار مانعی وجود ندارد، اما بیمه با توجه به خانوادگی بودن کارتان ممکن است مورد رای مراجع محترم حل اختلاف کار قرار نگیرد. شاد باشید.

1398-09-08 22:01:51
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...