با سلام من مدت یک ماه هست که از همسرم جدا شدم ولی بعد از یک ماه  یک شکایت قدیمی (شش سال پیش) راکه به دلیل ضرب وشتم بود وبا قید وثیقه آزاد شدم را دوباره در دادگاه مطرح کرده و الان دادگاه رای به ۵ ماه ز...

با سلام من مدت یک ماه هست که از همسرم جدا شدم ولی بعد از یک ماه یک شکایت قدیمی (شش سال پیش) راکه به دلیل ضرب وشتم بود وبا قید وثیقه آزاد شدم را دوباره در دادگاه مطرح کرده و الان دادگاه رای به ۵ ماه زندان و پرداخت ۱۳ م دیه کرده سوال آیا می توان از شکایتی که شش سال از آن گذشته را دوباره در دادگاه طرح کرد واینکه چطور می شه زندان نرفت ؟

9 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 22 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالمیثا کامیاب
میثا کامیاب

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام. لطفا بفرمائید آیا پرونده قبلی مختومه شده بود؟ چه قرار یا رأیی در مورد آن صادر شده بود؟ در این مورد واژگان و اصطلاح صحیح ای اهمیت برخوردار است. در مجموع به نظر می رسد رأی این دادگاه با خدشه مواجه بوده، به ماده زیر توجه فرمایید:

وفق ماده ۱۰۶ قانون مجازات اسلامی ۹۲/۲/۱ در جرائم تعزیری قابل گذشت: هرگاه متصرر جرم از مدت یک سال از تاریخ اطلاع از وقوع جرم شکایت کیفری او ساقط می‌شود مگر اینکه تحت سلطه متهم بوده یا به دلیلی خارج از اختیار، قادر به شکایت نباشد که در این صورت مهلت مزبور از تاریخ رفع مانع محاسبه می‌شود.

1398-09-22 05:13:44
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...