۵ عدد سفته ۱۰ میلیونی بابت پول قرضی به صورت نقد برای واریز به حساب از شخصی گرفتم که دارای انگشت و امضا شخص مورد نظر میباشد. مبلغی رو به من بازگردوندن و یک سفته ۱۰ میلیونی رو بهشون دادم. متاسفانه الباق...

۵ عدد سفته ۱۰ میلیونی بابت پول قرضی به صورت نقد برای واریز به حساب از شخصی گرفتم که دارای انگشت و امضا شخص مورد نظر میباشد. مبلغی رو به من بازگردوندن و یک سفته ۱۰ میلیونی رو بهشون دادم. متاسفانه الباقی مبلغ رو نمیدن. وکیل لازمه بگیرم یا شخصا میشه مراحلشو انجام بدم؟ هزینه و روش اقدام به چه صورت می‌باشد ؟

2 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 1063 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام. برای وصول وجه سفته‌ها، ابتدا باید وفق مواد 280 و 281 قانون تجارت ظرف 10 روز از تاریخ سفته، آن‌ها را واخواست نمود. (عدم واخواست سفته ظرف موعد مقرر، دارنده را از حقوقی محروم می‌کند.) پس از واخواست سفته‌ها، باید با ارائه دادخواست مطالبه وجه سفته، وجه سفته را از خوانده مطالبه نمود. با توجه به پیچیدگی‌های فنی و حقوقی اقدامات حقوقی و قضایی، حتما پیشنهاد می‌شود از یک وکیل خوب کمک بگیرید، چرا که تسلط به برخی نکات حرفه‌ای، ممکن است راهکارهای حقوقی در اختیار شما بگذارد که باعث شود بسیار آسا‌ن‌تر به مطالبات خود برسید.

1397-11-11 18:42:37
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...