سلام
بنده یک دختر 16 ساله دارم که وکالت تام از پدرش برای حزانت دارم الان به دلیل ازدواج مجدد همسرم حاضر نیست دخترمو قبول کنه پدرش هم حاضر نیست دخترمو تحویل بگیره
مجبورم دخترمو خونه مامان بزرگ پدریش تح...

سلام بنده یک دختر 16 ساله دارم که وکالت تام از پدرش برای حزانت دارم الان به دلیل ازدواج مجدد همسرم حاضر نیست دخترمو قبول کنه پدرش هم حاضر نیست دخترمو تحویل بگیره مجبورم دخترمو خونه مامان بزرگ پدریش تحویل بدم لطفا منو راهنمایی کنید از چه راه قانونی اونو تحویل پدرش بدهم که بعدا اگر مشکلی پیش اومد ادعا نکنه که دخترمو تحویل نگرفته ممنون

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 244 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و وقت بخیر، حضانت به معنی نگهداری و سرپرستی از اطفال است و افراد پس از بلوغ (دختر 9سال و پسر 15 سال به بعد) تحت حضانت نیستند و اصلا حضانت دیگر معنی پیدا نمی‌کند. با توجه به این موارد، مسئله حضانت فرد بالغ اصلاً مطرح نیست و هر بالغی خودش می‌تواند در مورد زندگی خود با پدر یا مادر تصمیم‌گیری کند. با توجه به این موارد، بد نیست به مواد زیر از قانون مدنی توجه کنید:

"ماده 1169 -(اصلاحی 08/09/1382) برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می کنند، مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است.
تبصره -(الحاقی 08/09/1382) بعد از هفت سالگی درصورت حدوث اختلاف ، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه می باشد. "
بدیهی است با توجه به توضیحات بالا، مقصود از عبارت «بعد از هفت سالگی» بین بازه 7 سالگی تا بلوغ است، نه پس از بلوغ که دیگر حضانت مفهومی پیدا نمی‌کند. موفق باشید.

1397-11-11 15:00:04
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...