ایا برای دستمزد هزینه کارشناس جهت تقاضای افزایش نفقه فرزندان میتوان تقاضای اعسار از هزینه کارشناسی داد؟؟
ناشناس

ایا برای دستمزد هزینه کارشناس جهت تقاضای افزایش نفقه فرزندان میتوان تقاضای اعسار از هزینه کارشناسی داد؟؟

1 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 548 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام و درود، بله چنین کاری امکان پذیر است و در دعاوی خانواده، حتی بدون رسیدگی به دعوای اعسار هم قابل انجام است.
"ماده۵ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۲ ـ درصورت عدم تمکن مالی هریک از اصحاب دعوی دادگاه می ‌ تواند پس از احراز مراتب و با توجه به اوضاع واحوال، وی را از پرداخت هزینه دادرسی، حق‌الزحمه کارشناسی، حق ‌ الزحمه داوری و سایر هزینه ‌ ها معاف یا پرداخت آنها را به زمان اجرای حکم موکول کند. همچنین در صورت اقتضاء ضرورت یا وجود الزام قانونی دایر بر داشتن وکیل، دادگاه حسب مورد رأساً یا به درخواست فرد فاقد تمکن مالی وکیل معاضدتی تعیین می ‌ کند.
تبصره ـ افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و مددجویان سازمان بهزیستی کشور از پرداخت هزینه دادرسی معاف می ‌ باشند."

1397-11-20 15:36:04
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...