باسلام مدت یازده ماه است ازخانه شوهرم دورم ویکبارهم نیامده دنبالم نفقه ومهریه محکومش کردم به پرداخت !سوألم اینکه آیاشوهرم میتونه درغیاب من همسرصیغه ای اختیارکنه؟

باسلام مدت یازده ماه است ازخانه شوهرم دورم ویکبارهم نیامده دنبالم نفقه ومهریه محکومش کردم به پرداخت !سوألم اینکه آیاشوهرم میتونه درغیاب من همسرصیغه ای اختیارکنه؟

7 ماه پیش
2 پاسخ 2 نظر 17 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



اصغر اسکندری
اصغر اسکندری

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام و احترام نظر به اینکه ترک زندگی مشترک و یا تفریق جسمانی باید موجه و مستند باشد و طبق جواز حاصله از ماده ۱۱۱۵ قانون مدنی از مصادیق آن ضرر جسمی و شرافتی و مالی علل موجه می باشد لذا در صورت ترک زندگی مشترک بدون مراتب مذکور مسقط حق نفقه خواهد بود مگر زوج حاضر زندگی مشترک نباشد و یا درخواست ترک زندگی مشترک توسط همسرتان صورت گرفته باشد و شما دلایل مستند در خصوص مراتب موصوف داشته باشید پیشنهاد می گردد طی اظهار نامه ای بلا تکلیفی خود و آمادگی خود برای همسرتان ابلاغ نمایید در رابطه با جواب سئوال قسمت آخر به لحاظ اخلاقی از پاسخ آن معذور م موفق باشید

1398-10-24 16:15:44
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




محمد مهدی ترحمی
محمد مهدی ترحمی

کارآموز وکالت



سلام. حضور و یا غیبت شما در امکان وقوع نکاح موقت همسرتان تاثیری ندارد

1398-10-25 18:04:35
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...