سلام.اگر زن اولین قسط مهریه خود را دریافت کند باید تمکین کند؟و در صورت عدم تمکین نفقه دریافت میکند
ناشناس

سلام.اگر زن اولین قسط مهریه خود را دریافت کند باید تمکین کند؟و در صورت عدم تمکین نفقه دریافت میکند

4 ماه پیش
2 پاسخ 2 نظر 46 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



فائقه مروی
فائقه مروی

وکیل پایه یک دادگستری



درودهرچندکه بشمابزرگوارتوصیه میگرددجهت حل اختلافات فی مابین بطریق مصالحه اقدام وعلی الخصوص ازتشدیداختلاف بدین طریق پرهیزنماییددرجواب سوال شمابایدگفت طبق رای وحدت رویه دیوانعالی کشوربه شماره۷۰۸_۸۷/۵/۲۲درتاییدماده۱۰۸۵قانون مدنی شمامیتوانیدتادریافت اخرین قسط مهریه ازتمکین خودداری نماییدواین خودداری مسقط حق نفقه شمانخواهدبود

1398-11-06 15:37:28
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




اصغر اسکندری
اصغر اسکندری

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام و احترام با تشکر از همکار محترم مراتب مرقوم در صورتیکه جاری خواهد بود که مهریه زوجه عند المطالبه و زوجه دوشیزه باشد در غیر اینصورت حق حبس و استفاده از آن محمل قانونی ندارد

1398-11-06 17:15:20
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




فائقه مروی
فائقه مروی

وکیل پایه یک دادگستری



درتکمیل پاسخ خدمت شماعرض میگردداین شرایط درحالی است که شماازحق حبس استفاده نمایید...ودرغیراینصورت مطالبه نفقه ارتباطی به به اقساط مهریه شما نداشته و درهرحال دریافت نفقه ازسوی شمامشروط به تمکین خواهدبود

1398-11-06 18:49:38
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...