آیا فرزند دختر تا مادامیکه ازدواج نکرده و در صورتی که شاغل باشد، می تواند حقوق پدر متوفی خود را دیافت کند؟

آیا فرزند دختر تا مادامیکه ازدواج نکرده و در صورتی که شاغل باشد، می تواند حقوق پدر متوفی خود را دیافت کند؟

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 168 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستری



وفق بند ۳ ماده ۴۸ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱، فرزنـدان دختر افراد فوت شده در صـورت نداشتن شغل یا شوهر و فرزندان پسر تا سن بیست سالگی و بعد از آن فقط اگر معلول از کار افتاده نیازمند باشند یا اشتغال به تحصیل در دانشگاه داشته باشند از کمک هزینه اولاد، بیمه و مستمری بازماندگان یا حقوق وظیفه والدین خود برخوردار می‌ شوند.
با توجه به بند فوق، فرزند دختری که شاغل باشد نمی‌تواند حقوق پدر متوفی خود را دریافت کند.

1397-11-24 19:56:24
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...