با سلام
با توجه به معنی نفقه، میخواستم ببینم آیا پول تو جیبی (ماهیانه) برای زن خانه دار که هیچ درآمدی ندارد و به هر حال یک نیاز محسوب می شود شامل نفقه حساب می شود؟
آیا مرد در این زمینه وظیفه ای دارد؟
ناشناس

با سلام با توجه به معنی نفقه، میخواستم ببینم آیا پول تو جیبی (ماهیانه) برای زن خانه دار که هیچ درآمدی ندارد و به هر حال یک نیاز محسوب می شود شامل نفقه حساب می شود؟ آیا مرد در این زمینه وظیفه ای دارد؟

1 سال پیش
1 پاسخ 2 نظر 2467 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، ماده‌ی قانونی مشخصی که به این موضوع اشاره کرده باشد وجود ندارد. در مورد میزان نفقه، صرفا ماده 1107 قانون مدنی می‌گوید: "نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن ، البسه ، غذا ، اثاث منزل و هزینه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض ."
با این حال بنظر می‌رسد آنچه تحت عنوان «پول تو جیبی» مصطلح است از جمله مصادیق نفقه‌ی متعارف زوجه باشد و مردم ملزم به پرداخت آن به زوجه، برای پرداخت برخی از هزینه‌های روزمره باشد. موفق باشید.

1397-12-12 15:29:33
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
محب اهل بیت (علیهم السلام)
محب اهل بیت (علیهم السلام)ممنون و سپاسگذارم بابت وقتی که میگذارید و این شرایط را فراهم کردید برای امثال ما که خیییلی هم تو زندگی مشکل داریم و خیلی هم از حقوقمون مطلع نیستیم و دسترسی هم به امثال شما بزرگواران نداریم.
بینهایت ممنون؛ ان شاءالله که موفق و عاقبت بخیر باشید.
اجرتون با خدا

1397-12-12 03:09:37

پاسخ به نظر
احمد
احمدآیا زوجه میتواند هرگاه خواست از منزل خارج شود وهرگاه خواست بیاید ودر این خصوص به هیچکسی یعنی شوهرش پاسخگو نباش.

1398-03-20 15:42:49

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...