من مدتی با دختری دوست بودم و به او وعده ازدواج دادم و متاسفانه بکارت ایشان توسط من زائل گردید و این موضوع توسط پزشک تایید شده سوالی که از شما دارم این است:1.ایا من مجبور به ازدواج با ایشان هستم؟ 2.ایا...
ناشناس

من مدتی با دختری دوست بودم و به او وعده ازدواج دادم و متاسفانه بکارت ایشان توسط من زائل گردید و این موضوع توسط پزشک تایید شده سوالی که از شما دارم این است:1.ایا من مجبور به ازدواج با ایشان هستم؟ 2.ایا باید خسارتی را بپردازم؟

1 سال پیش
1 پاسخ 2 نظر 3499 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستری



در مورد سوال اول، شما هیچ اجباری در ازدواج با ایشان ندارید. اما در مورد سوال دوم، مطابق ماده ۶۵۸ قانون مجازات اسلامی اگر ازاله بکارت با رضایت ایشان بوده باشد نباید خسارتی پرداخت کنید، اما اگر بدون رضایت ایشان انجام گردیده باشد، موظف به پرداخت مهریه متعارف دختری همانند ایشان هستید.

1397-08-16 12:30:00
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




هما
هما



سلام به پاسخ اضافه کنید که مجازات زنای به عنف هم دارد

1398-09-14 17:30:05

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
#کرونا_را_شکست_میدهیم
با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات جدی بوجود آمده برای مردم شریف ایران، دادپرداز جهت همدردی و حمایت از اقشار آسیب‌دیده، تا پایان سال مشاوره‌های تلفنی خود را به شکل رایگان ارائه می‌نماید.
loading...