سال 88منزلی خریداری و بنام زوجه زدم تمامی چک ها واقساط را تا 98از حساب خودم زوج پرداخت کردم که رسیدشان موجود هست الان برای پس گرفتن وجوه پرداختی میتوانم اقدام کنم ایا خسارت این چندسال به بنده تعلق میگ...

سال 88منزلی خریداری و بنام زوجه زدم تمامی چک ها واقساط را تا 98از حساب خودم زوج پرداخت کردم که رسیدشان موجود هست الان برای پس گرفتن وجوه پرداختی میتوانم اقدام کنم ایا خسارت این چندسال به بنده تعلق میگیرد ؟چقدر میشود اگر تعلق میگیرد

5 سال پیش
2 پاسخ 0 نظر 134 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال





با سلام
طبق ماده ۳۳۹ قانون مدنی،عقد بیع به ایجاب و قبول واقع می‌شود و جنابعالی در عین سلامت اراده و رضایت،مبیع را به زوجه محترمه انتقال داده اید.لذا ایشان قانونا مالک بوده و جهتی برای اقامه دعوای خسارت از جانب شما وجود ندارد.با توجه به مدت زمان گذشته از انتقال نیز،توسل به یکی از خیارات جهت فسخ بیع،بسیار بعید به نظر می رسد.نتیجتا ایشان قانونا مالک بوده و جهتی برای اخذ خسارت وجود ندارد.
موفق باشید.

1398-06-31 16:52:40
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر






سلام مجدد
در پاسخ به سوال شما در مرحله قبل،از دریچه عقد بیع استدلال شد.لازم به ذکر است انتقال به نام زوجه می تواند به منزله هبه،صلح و...نیز مملک شناخته شده و در این حالات نیز اخذ خسارت،محلی از اعراب نخواهد داشت.

1398-06-31 17:08:47
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...