با سلام. من در یک فروشگاه زنجیره ای مشغول به فعالیت بودم. در چند ماه اخیر قردادها رو ماه به ماه تمدید می کردند و آخر هر ماه قرارداد آن ماه را برای امضا کردن به ما می‌دادند.
متاسفانه ابتدای این ماه و...

با سلام. من در یک فروشگاه زنجیره ای مشغول به فعالیت بودم. در چند ماه اخیر قردادها رو ماه به ماه تمدید می کردند و آخر هر ماه قرارداد آن ماه را برای امضا کردن به ما می‌دادند. متاسفانه ابتدای این ماه و بدون هیچ اعلام قبلی به ما و همکاران دیگر اعلام کردند فعالیت فروشگاه به پایان رسیده و باید فروشگاه را ترک کنیم. یعنی حتی یک روز زودتر هم اعلام نکرده بودند. نکته مهم اینجاست که دقیقا 20 روز قبل از این نامه بیمه تکمیلی به ما داده بودند که هر کس تمایل دارد ثبت نام کند و این نشان از این است که به ما هیچ اطلاع رسانی بابت تعدیل نکرده بودند. خواستم ببینم آیا از نظر قانونی می شود کاری کرد و یا خیر؟ در ضمن تسویه‌حساب را هم گفته اند مشخص نیست چه وقت انجام دهند. آیا اگر از نظر قانونی هم پیگیری کنم آیا می توانند در زمان تسویه اذیت کنند؟ ممنون میشه راهنمایی بفرمایید.

4 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 6 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، مقررات قانون کار حمایت مناسبی از شما می‌کند. بر اساس قانون کار جمهوری اسلامی ایران، مدت قرارداد آزمایشی کار برای نیروهای ساده حداکثر یک ماه و برای نیروهای متخصص حداکثر سه ماه است و کارفرما نمی‌تواند قرارداد آزمایشی شما را برای مدتی بیش از آن تمدید کند. بنظر می‌رسد با توجه به فرض سوال بتوانید حمایت مناسبی از اداره کار و مراجع حل اختلاف کار بگیرید. از یک وکیل متخصص و مجرب در حوزه حقوق کار مشورت بگیرید تا بتوانید درست تر و کوتاه تر به نتیجه برسید.

1401-05-20 00:08:01
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...