دختری ۲۸ساله هستم از۵سالگی مادرم وپدرم ازهم جدا شدند که خودمن متمایل به زندگی بامادرم بودم بعدازطلاق دیگر با پدرم ارتباط نداشتم .الان میتونم ازپدرم جهت عدم پرداخت خرجی شکایت کنم ؟وبرای سالهای گذشته هم...

دختری ۲۸ساله هستم از۵سالگی مادرم وپدرم ازهم جدا شدند که خودمن متمایل به زندگی بامادرم بودم بعدازطلاق دیگر با پدرم ارتباط نداشتم .الان میتونم ازپدرم جهت عدم پرداخت خرجی شکایت کنم ؟وبرای سالهای گذشته هم ادعاکنم؟

2 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 26 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



میثا کامیاب
میثا کامیاب

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام. خیر تنها شما می توانید نسبت به نفقه آینده اقامه دعوا فرمایید. ماده ۱۲۰۶ قانون مدنی: « زوجه درهرحال می تواند برای نفقه زمان گذشته خود اقامه دعوی نماید و طلب او از بابت نفقه مزبور طلب ممتاز بوده و درصورت افلاس یا ورشکستگی شوهر زن مقدم برغرما خواهد بود ولی اقارب فقط نسبت به آتیه می توانند مطالبه نفقه نمایند. »در قانون حمایت خانواده زمانی که پدر ملزم به پرداخت نفقه است بیان شده که بر مبنای آن دختر تنها در صورتی که ازدواج نکرده باشد مستحق نفقه است.

1398-07-25 21:47:29
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...