با عرض سلام و أدب  فرزند دختری دارم که بعد از جدایی حضانتش را مادرش بعهده گرفته میخواستم بدانم بعد از مرگ من   أیا دخترم میتواند وارث تمامی أموال من بشود یا مدعی پیدا میکند لازم به ذکر است همین یک فرز...

با عرض سلام و أدب فرزند دختری دارم که بعد از جدایی حضانتش را مادرش بعهده گرفته میخواستم بدانم بعد از مرگ من أیا دخترم میتواند وارث تمامی أموال من بشود یا مدعی پیدا میکند لازم به ذکر است همین یک فرزند را دارم و پدر و برادر و خواهر هم دارم

1 سال پیش
2 پاسخ 2 نظر 45 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالنگار پایدار اردکانی
نگار پایدار اردکانی

کارشناس ارشد حقوقبا سلام
نظر به ماده 908قانومدنی،وراث طبقه اول،پدر و مادر،فرزند و همسر می باشد که در صورت مذکور،جمعا یک سوم اموال به پدر و مادر(هر کدام،یک ششم) و مابقی تماما به دختر می رسد.
زنده و سلامت باشید.

1398-08-13 22:35:15
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
مرتضی
مرتضیسپاسگذاری میکنم بابت راهنمایی شما.

1398-08-13 22:51:42

پاسخ به نظر
فاطمه قلاوند
فاطمه قلاوند

کارآموز وکالتفرزند در حقوق کشور ما جزو وراث طبقه اول بحساب می آید از دیگر وراث این طبقه پدر و مادر شخص متوفی میباشد که با وجود حتی یک نفر از آنها ارث به وراث طبقات دیگر نمیرسد.
در صورت وجود پدر و مادر در کنار فرزندان، سهم هر کدام از پدر و مادر یک ششم از اموال است.
در صورتی که پدر و مادر یا یکی از آن ها زنده باشند و شخص یک دختر هم داشته باشد، طبق ماده­‌ی ۹۰۸ قانون مدنی سهم دختر نصف اموال و سهم هر کدام از پدر و مادر یک ششم اموال متوفی است و هر میزان که باقی ماند نسبت به سهم وارثان بین آن ها تقسیم می­‌شود.

1398-08-13 22:47:41
مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...