با سلام و احترام. بنده به همراه پنج نفر از همکارانمان در یک شرکت به مدت 8 ماه مشغول به کار شدیم که متاسفانه هیچگونه قراردادی با ما بسته نشد و به تبع اون بیمه ای هم برای ما رد نشد. در این مدت کارفرما ه...

با سلام و احترام. بنده به همراه پنج نفر از همکارانمان در یک شرکت به مدت 8 ماه مشغول به کار شدیم که متاسفانه هیچگونه قراردادی با ما بسته نشد و به تبع اون بیمه ای هم برای ما رد نشد. در این مدت کارفرما همواره با وعده و وعید های پوچ حقوق را به ما پرداخت نکرده و با کمال پر رویی به ما گفته که هر جا میخواهید برای شکایت بروید هیچ کاری نمی توانید بکنید. این کارفرما بدون اطلاع ما دو نفر از دوستان خود را به اسم کارگز در اداره بیمه رد کرده و هر ماه مبلغ بیمه اونها رو واریز کرده. در این بین چند باری مامور اداره کار اومده ولی از شانس بد ما، همگی در نمایشگاه بودیم و در شرکت حضور نداشتیم. ما چطور میتونیم حق و حقوقمون رو بگیریم؟ ممنون میشم از شما که پاسخ بدین. به خدا پنج تا خونواده نگاهشون به پاسخ شماست.

5 سال پیش
1 پاسخ 1 نظر 149 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال

با سلام
طبق ضوابط قانون کار من جمله ماده148،بیمه کارگران از نوع اجباری بوده و در صورت تخلف کارفرما به پرداخت جریمه به دو تا ده برابر حق بیمه طبق قانون تامین اجتماعی،محکوم می گردد.همچنین،قرارداد کار شما از نوع شفاهی بوده و مانع قانونی در برابر نداشتن سند مکتوب قرارداد وجود ندارد.لذا شما می توانید با در دست داشتن مدارک و مستندات از جمله فیش حقوقی،شاهدان و گواهان ناظر بر حضور شما در کارگاه،هر نوع تماس یا پیامک و...که دلالت بر رابطه کارگری و کارفرمایی نماید،به هیئت تشخیص اداره کار و امور اجتماعی محل زندگی خویش مراجعه و مراتب اعتراض و مدارک خود را تقدیم نمایید تا رسیدگی مقتضی صورت گیرد.
پیشنهاد می شود جهت تنظیم اعتراض،به لحاظ رعایت نکات ظریف حقوقی در احقاق حق،از وکلا و متخصصین حقوق کار مدد بگیرید.
موفق باشید.

1398-09-05 23:03:02
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
بهنام
بهنامسپاسگزارم از پاسخ شما سرکار خانم اردکانی. شرایط دریافت وکالت این مقوله و هزینه این پرونده چقدر خواهد بود؟ چون در نظر داریم پنج نفری، برای کارفرما شکایت نامه ای رو تنظیم کنیم. ممنون میشم به ما کمک بفرمایید خانم اردکانی.

1398-09-05 23:10:26

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...