سلام
ما یک موسسه تازه تاسیس استارتاپی هستیم ک فعلا در مرحله تحقیق و پژوهشه، از اونجایی ک فعلا توان پرداخت بیمه و مالیات رو نداریم، و کار صرفا اطلاعاتیه، ایا میتونیم اطلاعاتی ک اعضا از رقبا ، سایتها مر...

سلام ما یک موسسه تازه تاسیس استارتاپی هستیم ک فعلا در مرحله تحقیق و پژوهشه، از اونجایی ک فعلا توان پرداخت بیمه و مالیات رو نداریم، و کار صرفا اطلاعاتیه، ایا میتونیم اطلاعاتی ک اعضا از رقبا ، سایتها مرتبط و کار پژوهشی بدست میارن، (موضوع فعالیت ما روانشناسی و مشاوره هست)رو بخریم یعنی خرید اطلاعات از اونها؟ ایا قرارداد خاصی داره؟ در اینصورت بیمه و مالیات تعلق میگیره؟

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 170 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، اگر درست متوجه منظور شما شده باشم شما قصد خرید اطلاعات یا دانش فنی یا نتایج پژوهش‌ها را از برخی افراد دارید. در این صورت شما باید این اطلاعات را طی قرارداد واگذاری حقوق مالکیت فکری دریافت کنید. اینکه چه نوع مالکیت فکری بموجب قرارداد باید به شما منتقل شود، با توجه به ماهیت اطلاعات دریافتی مشخص خواهد شد. دریافت مالکیت فکری هم اصولا هیچ ارتباطی به مباحث مالیاتی و بیمه ندارد؛ چرا که بیمه در صورت انعقاد قرارداد کار باید برای کارگر تامین شود و امور مالیاتی هم در صورت وجود شرکت یا موسسه یا انجام فعالیت اقتصادی باید پیگیری گردد. اظهارنظر دقیق در مورد موضوع نیازمند جلسه مشاوره حضوری و اطلاع دقیق از نوع کار و محتوای قراردادهاست. پیروز باشید.

1397-11-19 21:27:31
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...