سلام
در خصوص تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران سوال دارم
بنا به پیشنهاد اعضا مقرر شده که قرارداد فی ما بین دو عضو منعقد گردد و ما بقی اعضا بنا به نوع تخصص با یکی از این دو عضو قرارداد منعقد نمایند. 
حال سو...

سلام در خصوص تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران سوال دارم بنا به پیشنهاد اعضا مقرر شده که قرارداد فی ما بین دو عضو منعقد گردد و ما بقی اعضا بنا به نوع تخصص با یکی از این دو عضو قرارداد منعقد نمایند. حال سوال این است که در این صورت این نوع قرارداد تبعاتی برای کسانی که به طور غیر مستقیم در موضوع پروژه قرارداد منعقد می کنند دارد یا خیر در صورت پاسخ مثبت به سوال بالا آیا امکان دارد مفادی در قرارداد اصلی و غیر مستقیم ذکر کرد که مسائل مربوطه را پوشش دهد. در صورت امکان پذیری موضوعاتی که باید لحاظ گردند یادداوری فرمایید با تشکر نصیری

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 140 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام، اگر استارتاپ در قالب یک شرکت تجاری کار کند، قرارداد سایرین هم باید با شرکت ثبت شده باشد. در غیر اینصورت، طرف قرارداد سایر اعضاء اگر یک هم‌بنیانگذار باشد، بنابراصل نسبیت قراردادها، تعهدات بین آن عضو و آن یک هم‌بنیانگذار وجود دارد. پس در صورت نقض قرارداد توسط آن هم‌بنیانگذار، عضو صرفا می‌تواند علیه همان هم‌بنیانگذار طرح دعوا کند و تبعیت آن عضو هم صرفا از آن هم‌بنیانگذار است و فقط باید به همان هم‌بنیانگذار پاسخگو باشد. آنچه عرض شد کلیت موضوع بود، اما راه حل دقیق باید در یک جلسه مشاوره تلفنی یا حضوری و پس از شنیدن اظهارات شما انجام شود. در هر حال راهکارها و شروط قراردادی مناسبی قابل ارائه است که نیاز به اطلاعات جزئی و دقیق در مورد موضوع دارد. شاد باشید.

1397-11-24 19:31:30
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...