با سلام
وقت بخیر و خسته نباشید. من یک ایده دارم ولی نمیدونم که این تا حالا ثبت و اختراع شده یانه ویا اصلا عملی شده یانه.از کجا بفهمم که این ایده اختراع شده یانه؟
ناشناس

با سلام وقت بخیر و خسته نباشید. من یک ایده دارم ولی نمیدونم که این تا حالا ثبت و اختراع شده یانه ویا اصلا عملی شده یانه.از کجا بفهمم که این ایده اختراع شده یانه؟

3 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 10 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال
علیرضا
علیرضا
کارشناس ثبتی
با سلام وقت بخیر و خسته نباشید. من یک ایده دارم ولی نمیدونم که این تا حالا ثبت و اختراع شده یانه ویا اصلا عملی شده یانه.از کجا بفهمم که این ایده اختراع شده یانه؟ سلام و عرض ادب پژوهشگر عزیز برای اطلاع از اینکه آیا ایده و طرح ذهنی شما قبلا مطرح شده یا نه بایستی به طور مشخص در پایگاه ها و مراجع رسمی در این حوزه جستجو و بررسی کنید تا از این موضوع مطلع شوید. بدین منظور به شما پیشنها می شود از پایگاه های زیر که به همین منظور بوده و تقریبا رایگان نیز می باشند استفاده نمایید. پایگاه اسناد اختراع ایران: http://ipm.ssaa.ir/Search-Invention پایگاه اسناد اختراع اروپا: https://www.epo.org/searching-for-patents.html پایگاه اسناد اختراع آمریکا: https://www.uspto.gov/patents-application-process/search-patents پایگاه رایگان جستجو اسناد اختراع: http://www.freepatentsonline.com/ پایگاه جهانی جستجو اسناد اختراع: https://worldwide.espacenet.com/ در پایان به شما پیشنهاد می شود که جهت بررسی ایده و طرح خود، همچنین انجام فرایند ثبتی از یک مشاور در این مسیر استفاده نمایید.
1397-12-14 19:55:16
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی
پاسخ به نظر
سوالات مشابه
loading...