سلام . همسر بنده تعداد ۱۰۰ سکه از مجموع ۵۰۰ عدد سکه مهریه خود را از طریق ثبت به اجرا گذاشته . با توجه به اینکه بنده فرزندی ندارم و کارمند با حقوق ۳و نیم میلیون و منزلی را با وام بانک مسکن خریداری نمود...
فریب خورده

سلام . همسر بنده تعداد ۱۰۰ سکه از مجموع ۵۰۰ عدد سکه مهریه خود را از طریق ثبت به اجرا گذاشته . با توجه به اینکه بنده فرزندی ندارم و کارمند با حقوق ۳و نیم میلیون و منزلی را با وام بانک مسکن خریداری نموده که برای اخذ وام مجبور شدم نیمی از سند را به نام همسرم بزنم و حدود ۱۰ سال از اقساط باقی مانده و هیچ اموال منقول و غیر منقول دیگری ندارم . با این تفاصیل ۱_با توجه به اینکه بنده محکوم به پرداخت میشوم و هیچ پس اندازی ندارم آیا ممکن هست قبل از درخواست اعسار به زندان برم؟ ۲_ با توجه به شرایط معمولا برای پرداخت مهریه مبلغی را تحت عنوان پیش و مابقی را اقساط پرداخت میکنند. آیا در صورت عدم توانایی در پرداخت برای مبلغ پیش پرداخت مهریه نیز زندانی میکنند؟ ۳_ معمولا به ازای هر روز زندان چقدر از مهریه کم میکنند؟ ۴ _ آیا میتوانم طلا و انگشتری که برای همسرم گرفته ام را مطالبه کنم؟ متشکرم

2 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 10 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام،
اولا مرد تا ۱۱۰ سکه دارا و توانمند بر پرداخت مهریه فرض می‌شود، و اگر در دادگاه به پرداخت مهریه محکوم شود، تا زمان پرداخت ۱۱۰ سکه حبس می‌گردد، مگر اینکه بتواند اعسارش را ثابت کند. اما اگر ۱۱۰ سکه را پرداخت کرد، دیگر برای مهریه حبس نخواهد شد.
ثانیا، اگر اقدام برای مهریه از طریق اجرای ثبت باشد، حبس مرد به هیچ وجه اتفاق نمی‌افتد. در حقیقت، فقط اگر اقدام از طریق دادگاه باشد و مرد پس از محکومیت و صدور اجرائیه اعسار نداده و ۱۱۰ سکه را نیز نپردازد، حبس می‌شود.
ثالثا، در ازای حبس، چیزی از مهریه کسر نمی‌گردد. حبس تا زمان درخواست یا اثبات اعسار یا پرداخت مهریه یا رضایت زن ادامه می‌یابد.
رابعا، در مورد مطالبه انگشتر و طلا، اگر مالکیت ان‌ها متعلق به شما باشد یا عین ان‌ها موجود باشد راه‌هایی برای مطالبه وجود دارد. موفق باشید.

1398-01-22 17:11:16
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی

پاسخ به نظر

loading...