سلام.شوهرم منو فریب داده من الان 2ساله که جدا زندگی میکنم و همسرم ازدواج مجدد کرده و ماه رمضان فرزندش به دنیا اومده  همین به دنیا اومدن باعث شد یه پیشنهاد بهش بدم و فریب بخورم.چون من تمام آرزوم اینه ک...

سلام.شوهرم منو فریب داده من الان 2ساله که جدا زندگی میکنم و همسرم ازدواج مجدد کرده و ماه رمضان فرزندش به دنیا اومده همین به دنیا اومدن باعث شد یه پیشنهاد بهش بدم و فریب بخورم.چون من تمام آرزوم اینه که مادر بشم و بهش پیشنهاد دادم که با من رابطه داشته باشه تا به این هدف مادر شدنم برسم اول قبول نکرد بهش گفتم مهریمو میبخشم قبول کرد اخه هر 2ماه یه سکه میداد رفتیم محضر همه رو بخشیدم و ابراء کردم و الان زد زیر قولش میگه دیگه نمیتونه نفقه فرزند جدیدو بده بهش گفتم نفقه رو خودم میدم و بعد از رابطه طلاق میگیریم ولی بازم قبول نکرد. رفتم خونشون زن دومش منو کتک زد از خونه انداخت بیرون و به من فحش های رکیک داد.الان چگونه مهریه ام را پس بگیرم و از اون زن افریطه شکایت کنم.من 21سالمه دارم داغون میشم همه چیزمو از دست دادم کمکم کنید چیکار کنم؟هیچی از خدا نمیخام فقط میخام مادر بشم چگونه شوهرم را راضی کنم تا اقدام کنه برای رابطه جهت مادر شدن؟

3 سال پیش
2 پاسخ 2 نظر 999 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالویدا نجفی
ویدا نجفی

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام
اگر ابراء مهریه شما مشروط به مادر شدن شما باشد در صورتی که این عمل اتفاق نیافتد قابل اسقاط است. اما اگر مهر خود را هبه کرده باشید میتوانید از هبه خود رجوع کنید.

1402-03-09 20:54:04
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
ناشناس
ناشناساستاد بزرگوار جواب شمارا کامل داده اند و در ادامه عرض شود شما پیگیر حقوق باقی مانده خود شوید مانند نفقه و اگر روزنه ایی جهت ادامه زندگی نمیبیند بهتر است با واقعیت کنار آمده و از زندگی شوهرتان خارج شده و با سن کمی که دارید به ازدواج مفید و بهتر در آینده فکر کنید و عمرتان را به پای کسی که به شما علاقه ندارد هدر ندهید و اول قبل از اقدام برای جدایی به شما پیشنهاد میکنم که حتما به مشاوره خانواده مراجعه نمایید انشاء الله به هدف مقدس مادر شدن خواهید رسید

1402-03-09 20:54:04

پاسخ به نظر
سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریسلام و وقت بخیر،
۱. ابراء دین، اگر مشروط به فرزند آوری شده باشد، قابل رجوع (انصراف) است و اگر بتوانید اثبات کنید که مشروط به اینکه بچه دار شوید، مهریه را ابراء کرده اید، شاید بتوان مهریه را برگرداند که این کار به هر حال دشوار است و اثبات آن راحت نخواهد بود. البته ماده ۸۰۶ قانون مدنی صراحتا اعلام کرده است، هبه دین قابل رجوع نیست و امید اندکی جز استناد به مشروط بودن ابراء وجود ندارد.
۲. موضوع ازدواج مجدد همسر شما، باید بررسی شود که آیا با تجویز دادگاه بوده یا بدون آن، و اگر بدون اجازه دادگاه بوده باشد، برای شما حقوقی به دنبال خواهد داشت که باید از آن آگاه باشید.
۳. بحث فحاشی و ضرب و جرح توسط همسر دوم شوهر شما نیز مستقلا قابل شکایت است و با استراتژی صحیح، نیاز است تا از وی شکایت کنید.
۴. در مجموع، بنظر بنده اقدامات و شرح حال شما نشان می‌دهد همگام با اخذ مشاوره حقوقی، نیاز است تا از مشاوره روانشناسی نیز بهره بگیرید. پیشنهاد می‌شود در اسرع وقت با همکاران متخصص در حوزه حقوق خانواده، مشاوره حقوقی جدی داشته باشید. ایام به کام

1402-03-09 20:54:04
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
جواد09023388207
جواد09023388207سلام عزیزم زیاد به خودت فشار نیار عادت میکنی چون بدتر ازمن نیستی 1۲سال زندگی مشترک و جالب اینه که خواسته منو تو یکیه منم عاشق بچه ام به خدا جونم در میرفت واسه. بچه له له میزنم که بابا بشم.ولی نذاشت دیگه.

1402-03-09 20:54:04

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...