چجوری میشه بین دو نفر که از هم فاصله ی مکانی دارن، قرار دادی منعقد بشه بدون اینکه ملاقات حضوری صورت بگیره؟ آیا راهی در این خصوص وجود داره؟ و اینکه آیا یک قرارداد بدون ثبت در دفاتر ثبت اسناد رسمی و صرف...
یاسین

چجوری میشه بین دو نفر که از هم فاصله ی مکانی دارن، قرار دادی منعقد بشه بدون اینکه ملاقات حضوری صورت بگیره؟ آیا راهی در این خصوص وجود داره؟ و اینکه آیا یک قرارداد بدون ثبت در دفاتر ثبت اسناد رسمی و صرفاً با امضا و مشخصات طرفین اعتبار داره یا خیر؟

4 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 35 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریدرود، انعقاد قرارداد از راه دور به روش‌های مختلفی امکان پذیر است. مهم اینست که اراده‌ی دو طرف با یکدیگر پیوند خورده باشد و این توافق و تلاقی قصد طرفین، قابل اثبات باشد. از انواع قراردادهای از راه دور می‌توان به قراردادهای مکاتبه‌ای و قراردادهای الکترونیکی اشاره کرد. قراردادهای مکاتبه‌ای از انواع قراردادهای مکتوب هستند که با پست یا ... تبادل می‌شوند. قراردادهای الکترونیک نیز تحت شرایطی وفق قانون تجارت الکترونیک معتبر هستند. حتی اگر در یک قرارداد الکترونیک از امضای الکترونیک مطمئن استفاده شود، اعتبار آن قرارداد بسان اسناد رسمی بوده و از مزایای ان اسناد بهره‌مند است.
قراردادها اصولا (و جز در موارد استثنائی) با قصد طرفین منعقد می‌شوند و حتی الزامی به مکتوب بودن آن‌ها نیست، چه برسد به امضا در دفاتر اسناد رسمی. البته هر چه قرارداد رسمی‌تر باشد، احتمال بروز مشکل کاهش می‌یابد.
این موضوعات بسیار ریز، پیچیده و تخصصی هستند، لذا پیشنهاد می‌شود هرگز بدون مشاوره وکیل متخصص قراردادها اقدام به نگارش و امضای قرارداد ننمایید. بدرود

1398-02-28 22:50:21
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...