با سلام و وقت بخیر
من ایده‌ای دارم که در رابطه با فروش آنلاین فایل است و مطمئنا فروشگاه‌های اینترنتی مثل دیجی‌کالا از این ایده استقبال می‌کنند اما دو سوال برای من بوجود آمده است.
1: اگر دیجی‌کالا از ا...
فروش فایل

با سلام و وقت بخیر من ایده‌ای دارم که در رابطه با فروش آنلاین فایل است و مطمئنا فروشگاه‌های اینترنتی مثل دیجی‌کالا از این ایده استقبال می‌کنند اما دو سوال برای من بوجود آمده است. 1: اگر دیجی‌کالا از ایده من استقبال کرد من به چه نحوه‌ی باید با این شرکت قرارداد ببندم و چند درصد سود آن باید بمن تعلق داشته باشد؟ 2: آیا ایده قابل ثبت است؟ یعنی اگر دیجی‌کالا از ایده من استقبال نکرد ولی بعدها از همین طریق یعنی فروش آنلاین فایل درآمدی کسب کرد آیا من می‌توانم شکایت کنم؟

9 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 29 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریسلام و وقت شما هم بخیر،
1. اینکه چه درصدی از منافع یا سهام شرکت باید متعلق به شما باشد، موضوعی است که به عوامل بسیار متعددی وابسته است و باید با جلب نظر کارشناسان و ارزیابی ارزش ایده شما و شرایط همکار شما، تعیین گردد.
2. ایده به خودی خود قابل ثبت نیست و اصولا ارزش تجاری ویژه‌ای ندارد، مگر اینکه کاملا مستندسازی شده باشد و یا به عنوان اختراع یا طرح صنعتی قابل حمایت باشد. شما می‌توانید پیش از مطرح کردن ایده خود، قرارداد عدم افشا (NDA) منعقد کنید تا شنونده ایده شما ملزم به عدم افشای آن باشد.

1397-09-08 13:03:51
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...