شخصی برخی اموال را با برخی اموال من معاوضه کرده و رسید مکتوب به من داده و من بعدا متوجه شدم که طبق ادعای شخص دیگری که فاکتورهای خرید اموال به نام اوست، آن اموال متعلق به غیر است.
آیا الان می توانم ام...

شخصی برخی اموال را با برخی اموال من معاوضه کرده و رسید مکتوب به من داده و من بعدا متوجه شدم که طبق ادعای شخص دیگری که فاکتورهای خرید اموال به نام اوست، آن اموال متعلق به غیر است. آیا الان می توانم اموال را به فروش برسانم؟ یا اینکه قراداد فسخ شده تلقی می شود و باید اموال را با صاحبش برگردانم؟ در این صورت در خصوص اموال خودم که در اختیار شخص اول است باید چه کار کنم؟

6 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 615 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریاگر اثبات شده است که اموال معاوضه شده متعلق به دیگری است، شما حق فروش آن ها را ندارید و در صورت فروش، مالک می تواند آن اموال را در هر زمانی و از هر شخصی که اموال دست او باشد مطالبه کند. اما اصولا تصرف اموال خود دلیلی بر مالکیت است و اینکه مالی دست یک شخص باشد، یعنی علی الظاهر آن مال متعلق به اوست و شما می توانید او را مالک فرض کنید. در مورد اموال شما، اگر شخص مزبور که امین بوده اموالتان را مسترد نمی کند، می توانید علیه او دعوای حقوقی استرداد اموال امانی و شکایت کیفری خیانت در امانت مطرح کنید.

1397-10-20 11:58:40
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...