سلام و عرض ادب

 موضوع : بازنشستگی
 در حال حاضر در یک شرکت فنی مشغول بکار هستم . شصت سال تمام و حدود پانزده سال سابقه ی پرداخت بیمه دارم. یکبار قلب باز عمل کردم و بتازگی هم سه تا فنر ( استند) گذاشتم ....

سلام و عرض ادب موضوع : بازنشستگی در حال حاضر در یک شرکت فنی مشغول بکار هستم . شصت سال تمام و حدود پانزده سال سابقه ی پرداخت بیمه دارم. یکبار قلب باز عمل کردم و بتازگی هم سه تا فنر ( استند) گذاشتم . سوال 1 : ایا میتوانم بازنشسته شوم ؟ و چگونه سوال 2 : آیا اصلا گزینه ای دارم یا در عین ناتوانی یا کم توانی همچنان باید کار کنم.؟ قبلا از بذل توجه تان قدردانی میکنم.

1 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 12 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



نگار پایدار اردکانی
نگار پایدار اردکانی

کارشناس ارشد حقوق



با سلام
به موجب قانون بودجه سال91 شرایطی ایجاد شده است تا بیمه‌شده با سوابق کمتر از 20 سال نیز بتواند بازنشسته شود. در این شرایط بیمه‌شده باید حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد و چنانچه به سن بازنشستگی رسیده باشد که در مردان 60 سالگی و در زنان 55 سالگی است، بازنشسته می‌شود.نکته مهم در این خصوص این است که ماده 111 قانون بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی درباره این افراد اجرا نخواهد شد و میزان مستمری پرداختی بر اساس سنواتی که بیمه‌شده حق بیمه پرداخت کرده است محاسبه می‌شود. (برای مثال اگر با 15 سال سابقه بیمه بازنشسته شوند فقط مستمری 15 روز را دریافت می نمایند).
مستدام باشید.

1399-12-13 01:48:14
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...