با سلام. آیا می توانیم یک قرارداد سه ماهه با کارگر ببندیم که حقوق پایه برای کارگر لحاظ شده باشد، اما پرداختی ماه اول و دوم یک میلیون تومان در نظر گرفته شده باشد و در صورتی که عملکرد کارگر به تأیید برس...
اسماعیل

با سلام. آیا می توانیم یک قرارداد سه ماهه با کارگر ببندیم که حقوق پایه برای کارگر لحاظ شده باشد، اما پرداختی ماه اول و دوم یک میلیون تومان در نظر گرفته شده باشد و در صورتی که عملکرد کارگر به تأیید برسد، حقوق کامل ماه سوم بعلاوه ما به التفاوت دو ماه قبل به وی پرداخته شود؟ یعنی چیزی شبیه حسن انجام کار رو تو قرارداد ببینیم؟ و احیاناً لازم هست قرارداد رو ببریم رو نوع پیمانکاری برای این مسأله؟

4 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 9 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



میثا کامیاب
میثا کامیاب

وکیل پایه یک دادگستری



با سلام و آرزوی شادی. اولین نکته ای که باید بدان توجه کنید آن است که دستمزد تعیین شده برای کار تمام وقت نباید از حداقل مقرر شده توسط شورای عالی کار (الزام ناشی از ماده 41 قانون کار ) کمتر باشد. بنابراین مقید کردن پرداخت ماه اول و دوم به کمتر از یک میلیون و پانصد و هفده تومان با اشکال مواجه و در غیر این صورت صحیح است.
در مورد تنظیم قرارداد به صورت پیمانکاری، اگرچه می تواند مشکل شما را از نظر شکلی حل کند اما توجه داشته باشید که در نهایت ماهیت قرارداد، نوع قرارداد شما (کارگری یا پیمانکاری) را مشخص می کند.

1398-05-16 05:01:13
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...