سلام با خواهرم هشت ماه تو آبمیوه فروشی کار کردیم با حقوق هشتصد تومن صاحب کارم علاوه بر صندوقداری ازمون کارای دیگه مثل جعبه زدن و بسته بندی هم درخواست میکرد آخر سر بهمون تهمت زد و گفت صد صدوپتجاه میلیو...

سلام با خواهرم هشت ماه تو آبمیوه فروشی کار کردیم با حقوق هشتصد تومن صاحب کارم علاوه بر صندوقداری ازمون کارای دیگه مثل جعبه زدن و بسته بندی هم درخواست میکرد آخر سر بهمون تهمت زد و گفت صد صدوپتجاه میلیون از حسابش کم شده و ما دوتا خواهر برداشتیم و چون ما پشت سیستم بودیم همه چی گردنمون وفتاد گفت از ماه سوم بیمتون میکنم حقوقتونم زیاد میکنم ک زد زیر حرفش الانم برای اون صد میلیون سند سه دانگ خونمونو صد میلیون صفته و صد میلیون چک از خانوادمون تو آگاهی گرفته تا رضایت بده زندان نیافتیم اما من که خواهر کوچیکم افتادم زندان یه روزم اونجا بودم تا الانم خورد خورد هشت میلیون ازمون گرفته من الان اگه برای بیمه ازش شکایت کنم اصلا نفعی به حالم داره؟؟؟؟؟

5 سال پیش
2 پاسخ 1 نظر 154 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال

با سلام. باید توجه کنید که اصل برائت در زمره مهم ترین اصول در حقوق کیفری است. طبق این اصل فرد بی گناه یا بی تقصیر شناخته می شود مگر آنکه جرم او اثبات شود. به همین دلیل اثبات جرم بر عهده ی طرفی است که اتهام را وارد می آورد. پیشنهاد می شود به جای باج دادن به کارفرما بابت کاری که مدعی عدم انجام آن هستید از خدمات یک وکیل در فرآیند دادرسی استفاده نمایید.
کلانتری تنها وظیفه ی تحقیق و بررسی در مورد وقوع جرم را بر عهده داشته و قضاوت در مورد انجام یا عدم انجام کار بر عهده ی ابتدائا دادسرا و سپس دادگاه است.
با توجه به اینکه مبلغ برداشت شده مبلغ زیادی است و عرفا نمی توان آن را نقدی برداشت نمود، ارایه صورت حساب شما و خواهرتان می تواند قرینه ای بر عدم ارتکاب جرم باشد.
در مورد بیمه نیز، مبلغ بیمه کاری به اندازه ای نیست که اهرم فشار بر کارفرما گردد با این حال از حقوق شما محسوب شده و می توانید آن را دنبال بفرمائید. موفق باشید.

1398-06-28 11:00:27

پاسخ به نظر
ویدا نجفی
ویدا نجفی

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام طبق قانون کار حقوق و مزایای به علاوه بیمه از روز شروع به کار به شما تعلق میگیرد وبر اساس مصوبه هرسال حداقل حقوق و مزایا می باشد و کارفرما نمیتواند از این مسئولیت خود را مبرا بداند ، و حتی توافق به کمتر از حقوق و مزایای قانون ، غیر قانونی است و کارفرما موظف به پرداخت کلیه حقوق قانونی است . شما میتوانید از کارفرمای خود در اداره کارشکایت طرح کنید.

1398-07-04 15:33:38
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...