سلام
من جدیدا در کارگاهی مشغول شدم علیرغم گذشت چند ماه (حدود 5 ماه) هنوز قرارداد با من نبسته اند ولی ثبت نام در سیستم بیمه انجام داده اند که غیر از ماه آخر ماههای اولیه حق بیمه نیز برام واریز نکرده ان...

سلام من جدیدا در کارگاهی مشغول شدم علیرغم گذشت چند ماه (حدود 5 ماه) هنوز قرارداد با من نبسته اند ولی ثبت نام در سیستم بیمه انجام داده اند که غیر از ماه آخر ماههای اولیه حق بیمه نیز برام واریز نکرده اند. سوال اینکه من الان کارگر رسمی کارگاه محسوب میشم؟ چند ماه اشتغال بدون قرارداد منجر به این موضوع میشه؟ ضمنا طی دو مرحله علی الحساب حقوق هم گرفتم.

5 سال پیش
2 پاسخ 1 نظر 178 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال

با سلام
نظر به ماده7قانون کار،قرارداد شما از نوع شفاهی بوده و صرف نداشتن قراداد کتبی،لطمه ای به عنوان رابطه کاری شما وارد نمی گردد.پرداخت حق بیمه نیز مشعر بر پوشش بیمه اجباری موضوع ماده148قانون کار بوده و مثبت این مدعاست.
عنوان(رسمی)،در روابط استخدامی و شغل های دولتی مورد استفاده قرار میگیرد؛اما اگر منظور شما،به رسمیت شناختن شما به عنوان کارگر مشغول در کارگاه و نوع فعالیت است؛بله!وجود فیش حقوقی،پوشش بیمه و گواهی همکاران رابطه کارگری و کارفرمایی را احراز می کند.
پیشنهاد میشود برای ادامه کار،از کارفرما تقاضای قرارداد کتبی نموده،تا در صورت حدوث اختلاف،جهت اثباتی دعوا در دادگاه،به راحتی تامین گردد.
موفق باشید.

1398-08-03 05:03:39
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
ناشناس
ناشناسمنظوراز رسمی طبق عرف یعنی قراردادی که مدت معین ندارد مثلا سه ماهه یا چهار ماهه ویا....
یعنی به نحوی باشد که کارفرما نتواند کارگر را به هر نحوی اخراج کند

1398-08-03 09:39:21

پاسخ به نظر
ویدا نجفی
ویدا نجفی

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام
از روز شروع به کار به شما بیمه تعلق خواهد و نبود قرارداد دلیل بر بیحقی شما نیست با مراجعه به اداره کار درخواست حقوق و مزایای خود را بدهید و ادله شما شهود و مبالغ واریزی به حساب شما از سمت کارفرما میتواند باشد.

1398-08-05 11:13:03
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...