1- دو سند عادی برای توافق مهریه وجود دارد که معارض هستند از نظر تاریخی هم یکسان نیستند شاهدینی و پیامکهای مبادله شده با طرفین وجود دارد که دومین سند را نقض می کند با آنها می توان از دادگاه درخواست ابط...

1- دو سند عادی برای توافق مهریه وجود دارد که معارض هستند از نظر تاریخی هم یکسان نیستند شاهدینی و پیامکهای مبادله شده با طرفین وجود دارد که دومین سند را نقض می کند با آنها می توان از دادگاه درخواست ابطال سند دوم را داشت 2- صرفا با حکم تمکین که اجرا نشده اگر زوج دادخواست عدم سازش تقدیم کند حق تصنیف دارایی بعد از طلاق برای زوجه بوجود می آید یانه ؟

9 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 78 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالمیثا کامیاب
میثا کامیاب

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام
1- در صورتی که در سند ازدواج مهریه درج شده باشد، سند رسمی مقدم بر سند عادی است. در صورتی که هر دو عادی باشند می توان تقاضای ابطال سند دوم را نمود. با این حال ادله (شاهد یا هر دلیل دیگری) باید نزد قاضی مقبول واقع شود.
2- رویه دادگاه ها در این مورد متشتت است و به نظر قاضی بستگی خواهد داشت. در بسیاری از موارد ناسازگاری زوجه مانع از تنصیف اموال است، اما باید توجه داشته باشید که تا پیش از این با دیدی منفی در مورد تنصیف اموال قضاوت صورت می گرفت. اما اخیرا رأی وحدت رویه ای از دیوان عالی کشور صادر شده که مطالبه هم مهریه و هم تنصیف اموال را می پذیرد. رأیی که فضا را برای طرح تنصیف اموال بازتر خواهد کرد. موفق باشید.

1398-09-23 02:31:11
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...