من قبل از ازدواجم با دختری دوست بودم و با ایشان رابطه جنسی داشتم. پس از قطع رابطه، ایشان باردار شده و بچه را بدون اطلاع من نگه داشته است. بعد از به دنیا آمدن بچه، آن خانم به سراغ من آمده و می‌گوید تو...
ناشناس

من قبل از ازدواجم با دختری دوست بودم و با ایشان رابطه جنسی داشتم. پس از قطع رابطه، ایشان باردار شده و بچه را بدون اطلاع من نگه داشته است. بعد از به دنیا آمدن بچه، آن خانم به سراغ من آمده و می‌گوید تو باید حقوق آن را بدهی. با توجه به اینکه رابطه ما شرعی نبوده، قانونا پرداخت مخارج بچه با من است؟

1 سال پیش
3 پاسخ 3 نظر 3710 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستری
عدم اطلاع شما از وجود فرزند ناشی از رابطه دوستی قبل از ازدواج قانونی رافع مسئولیت شما در قبال فرزند متولد شده نمی‌باشد و قانون هیچ تفاوتی طبق قانون بین فرزند مشروع و فرزند غیر مشروع از جهت حقوق و تکالیف، بجز ارث، قائل نشده است و مسئولیت شما در قبال حضانت، ولایت و نفقه باقی است. اعلام ولادت به اداره ثبت احوال و اخذ شناسنامه با نام پدر برای فرزند نامشروع نیز اجباریست.

1397-09-02 23:00:00
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
علی چوپانیان پورکوعباسلو
علی چوپانیان پورکوعباسلو

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام
طفل مذکور اگر منتسب به شما باشد فرزند طبیعی محسوب می شود و حضانت و ولایت و نفقه ایشان به عهده شما می باشد.و اخذ شناسنامه به نام شما الزامیست.

1397-11-20 15:24:18
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...