سلام من حدود 2 سال پیش به خاطر اختلاف حساب با یک بنده خدا یک کاغذ نوشته به ایشان دادم مبنی بر اینکه ایشان 20میلیون رنگ مو به بنده داده اند و الان بعد از دوسال رفتن و بابت دست نوشته از من شکایت کیفری ن...

سلام من حدود 2 سال پیش به خاطر اختلاف حساب با یک بنده خدا یک کاغذ نوشته به ایشان دادم مبنی بر اینکه ایشان 20میلیون رنگ مو به بنده داده اند و الان بعد از دوسال رفتن و بابت دست نوشته از من شکایت کیفری نموده اند.من چطور میتونم ثابت کنم که فقط از من دست نوشته گرفته شده و رنگی مویی هیچ وقت تحویل من نشده و در ضمن 20میلیون رنگ مو یک کامیون میشه و حتما بیجک باربری و قبض انبار و فاکتور میخواهد

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 450 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریسلام و درود. متاسفانه به موضوع اتهام اشاره‌ای نکردید. با این حال احتمالاً از شما شکایت خیانت در امانت طرح شده است. شما در وضعیت فعلی اقرار به تحویل امانت کرده‌اید و از سویی مدعی عدم تحویل آن شده‌اید. در هر حال، یک دلیل برای دریافت این رنگ موها وجود دارد و شما باید دلیلی معارض با آن را ارائه کنید. مثلا با شهادت شهود اثبات کنید که این اقرار را به مناسبت خاصی ارائه کرده‌اید و مبتنی بر واقعیت نیست. در هر حال اگر بتوانید برای قاضی، علمی خلاف این اقرار را اثبات کنید، قاضی به این اقرار توجهی نخواهد کرد. در این راستا، به مواد زیر از قانون مجازات اسلامی مضوب 1392 توجه کنید:
«ماده 161 ـ در مواردی که دعوای کیفری با ادله شرعی از قبیل اقرار و شهادت که موضوعیت دارد ، اثبات می شود ، قاضی به استناد آنها رأی صادر می کند مگر اینکه علم به خلاف آن داشته باشد.
ماده 162 ـ هرگاه ادله ای که موضوعیت دارد فاقد شرایط شرعی و قانونی لازم باشد ، می تواند به عنوان اماره قضایی مورد استناد قرار گیرد مشروط بر اینکه همراه با قرائن و امارات دیگر ، موجب علم قاضی شود.
ماده 171 ـ هرگاه متهم اقرار به ارتکاب جرم کند ، اقرار وی معتبر است و نوبت به ادله دیگر نمی رسد، مگر اینکه با بررسی قاضی رسیدگی کننده قرائن و امارات برخلاف مفاد اقرار باشد که در این صورت دادگاه ، تحقیق و بررسی لازم را انجام می دهد و قرائن و امارات مخالف اقرار را در رأی ذکر می کند.
ماده 212 ـ در صورتی که علم قاضی با ادله قانونی دیگر در تعارض باشد اگر علم ، بیّن باقی بماند، آن ادله برای قاضی معتبر نیست و قاضی با ذکر مستندات علم خود و جهات رد ادله دیگر، رأی صادر می کند. چنانچه برای قاضی علم حاصل نشود ، ادله قانونی معتبر است و بر اساس آنها رأی صادر می شود.»
علاوه بر آن، اگر برای دادگاه ثابت شود که بحث اختلافات مالی در میان است، شما تبرئه خواهید شد و موضوع به دادگاه حقوقی ارجاع می‌شود.

با توجه به مجازات سنگین خیانت در امانت و اینکه دلیل محکمی در اختیار شاکی علیه شما وجود دارد، به شما پیشنهاد می‌شود حتما از کمک یک وکیل متخصص در حوزه جرایم و مجازات‌ها بهره بگیرید.

1397-11-17 11:24:21
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...