سلام. ما برای محل کارمون واحدی رو شش ماه پیش در مشهد اجاره کردیم. چندهفته است که به بنگاه و مالک گفتیم که می‌خوایم قراردادمون رو فسخ کنیم و جای دیگه‌ای مستقر شدیم. چون مالک اینجا رو به ما گرون داده، ک...

سلام. ما برای محل کارمون واحدی رو شش ماه پیش در مشهد اجاره کردیم. چندهفته است که به بنگاه و مالک گفتیم که می‌خوایم قراردادمون رو فسخ کنیم و جای دیگه‌ای مستقر شدیم. چون مالک اینجا رو به ما گرون داده، کس دیگه‌ای حاضر نیست با این قیمت اینجا رو اجاره کنه. مالک هم حاضر نیست مبلغ اجاره رو پایین بیاره. حالا اولا ما قانونا می‌تونیم قراردادمون رو فسخ کنیم؟ دوما، اگر حاضر به فسخ نشد، می‌تونیم چک اجاره مون رو پاس نکنیم؟ سوما، اگر پول پیشمون رو پس نداد چطوری باید اقدام کنیم؟ ممنون از سایت خوبتون.

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 152 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، قرارداد اجاره از لحاظ حقوقی عقدی لازم است و عقد لازم را نمی‌توان بدون دلیل و با خواست یکطرفه بر هم زد. لذا اگر دلیل موجهی مثل عیب مال مستاجره و ... وجود ندارد، و یا در قرارداد شرطی برای فسخ قرارداد پیش‌بینی نشده است، نه شما و نه مالک، هیچکدام نمی‌توانید قرارداد را یکطرفه خاتمه داده و فسخ کنید. [ضمناً با توجه به اینکه نمونه‌ قرارداد عادی اجاره سال 97 که در بنگاه‌های املاک شهر مشهد مورد استفاده قرار می‌گیرد در دسترس اینجانب بود، موضوع در این نمونه قراردادها هم بررسی شد و مشاهده شد شرط حق فسخ در این نمونه اجاره‌نامه‌ها پیش‌بینی نشده و بصورت پیش‌فرض هم وجود ندارد.] با توجه به این موارد، اولاً شما حق فسخ اجاره را ندارید و تا پایان مدت اجاره باید در ملک مستقر باشید و تعهدات خود را انجام دهید، ثانیاً، اگر چکی برای اجاره داده‌اید باید آن را پرداخت کنید، چون در صورت عدم پرداخت وجه چک، تبعات قانونی و خراب شدن وضعیت حساب شما بوجود خواهد آمد، ثالثاً،اگر در موعد انقضای اجاره وجه‌الرهانه توسط موجر پس داده نشد، امکان اقامه دعوا علیه ایشان و استرداد وجه یا راه‌های قانونی دیگر موجود است. موفق باشید.

1397-11-20 15:59:02
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...