باسلام وقت بخیر.کارمند دولت هستم و هیچ فرزندی ندارم.آیا میتوانم بعد از فوتم قسمتی از حقوقم را به اسم والدینم بزنم.وهمسرم حداکثرچند درصد ازاین حقوق را برداشت کند؟باتشکر
ناشناس

باسلام وقت بخیر.کارمند دولت هستم و هیچ فرزندی ندارم.آیا میتوانم بعد از فوتم قسمتی از حقوقم را به اسم والدینم بزنم.وهمسرم حداکثرچند درصد ازاین حقوق را برداشت کند؟باتشکر

2 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 3 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال
سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان
وکیل پایه یک دادگستری
با سلام. مستمری مالی نیست که بیمه‌شده در زمان زنده‌ بودن بتواند در مورد آن وصیت کند. مستمری در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه به وراث تعلق می‌گیرد و شرایط آن را قانون تامین‌اجتماعی تعیین کرده است. ماده ۸۳ قانون تامین اجتماعی، سهم مستمری هر یک از بازماندگان بیمه شده متوفی را به صورت کامل مشخص کرده است. بر اساس این قانون میزان مستمری همسر بیمه شده متوفی معادل ۵۰ درصد مستمری استحقاقی بیمه شده است و در صورتی که بیمه شده مرد دارای چند همسر دائم باشد مستمری به تساوی بین آنها تقسیم می شود. میزان مستمری هر فرزند بیمه شده متوفی نیز معادل ۲۵ درصد مستمری استحقاقی بیمه شده‌است و درصورتی که پدر و مادر را از دست داده باشد، مستمری وی دوبرابر میزان مذکور خواهد بود. میزان مستمری هر یک از پدر و مادر بیمه شده متوفی نیز معادل ۲۰ درصد مستمری استحقاقی بیمه شده است. موفق باشید.
1397-11-24 22:15:30
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی
پاسخ به نظر
سوالات مشابه
loading...