اینجانب دارای کسب‌وکاری اینترنتی هستم. در گذشته شخصی، شکایتی را مبنی بر تضییع حقوق خود علیه من، به عنوان صاحب کسب‌و‌کار مطرح نمود و دادگاه به نفع او رای داد. از آن پس، طی قراردادی، در ازای به عهده گرف...
مدنی

اینجانب دارای کسب‌وکاری اینترنتی هستم. در گذشته شخصی، شکایتی را مبنی بر تضییع حقوق خود علیه من، به عنوان صاحب کسب‌و‌کار مطرح نمود و دادگاه به نفع او رای داد. از آن پس، طی قراردادی، در ازای به عهده گرفتن مسئولیت موارد حقوقی آتی، سهمی از کسب‌وکارم را به یک شریک واگذار نمودم. اخیراً احضاریه‌ای در خصوص یک شکایت جدید به دست بنده رسید. در جلسه بازپرسی، موضوع وجود آن قرارداد میان خود و شریک خود را به اطلاع بازپرس پرونده رساندم. با این وجود، به نظر می‌رسد که به دلایل نامعلوم، بازپرس همچنان من را مسئول می‌داند و دستوری مبنی بر احضار شریک من صادر ننمود. سوال من این است که: چطور می‌توانم بازپرس پرونده را مجاب نمایم که بر با توجه به قرارداد مذکور، شریک من را مسئول بداند. در صورتی که بازپرس، شریک من را برای بازپرسی فرا نخواند، آیا شانسی برای من وجود خواهد داشت تا در جلسه دادگاه بر اساس قرارداد مذکور، شریک خود را به عنوان مسئول معرفی نمایم؟ اگر پاسخ به سوال قبل منفی است، من سهمی از کسب‌و‌کار خود را در ازای هیچ به شریک خود بخشیده‌ام. در این صورت چطور می‌توانم در نتیجه این رویداد، آن قرارداد و بخشیدن سهم را فسخ نمایم؟

3 هفته پیش
1 پاسخ 1 نظر 13 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالویدا نجفی
ویدا نجفی

کارآموز وکالتبا سلام
با توجه به اظهارات شما توافقات در خصوص مسیولیت حقوقی فی مابین شما و شریکتان دارای اعتبار است و در برابر اشخاص ثالت خیر و در خصوص مسئولیت کیفری منتفی است؛ این موضوع نیازمند توضیح جامع در خصوص موضوع شکایت و توافقات فی مابین شما و شرکتان است برای مشاوره و راهنمایی بهتر لازم است با یک وکیل صحبت کنید .

1399-02-21 18:50:21
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...