با سلام. من کسی رو میشناسم که معامله گر بورس هست. اون مبلغی پول رو می پذیره، حداقل 6 ماه با اون سهام خرید و فروش میکنه و به صورت ماهانه، از سود حاصل، 30 درصد رو به عنوان کارمزد خودش برمیداره و بقیه رو...
یاسین بهادری

با سلام. من کسی رو میشناسم که معامله گر بورس هست. اون مبلغی پول رو می پذیره، حداقل 6 ماه با اون سهام خرید و فروش میکنه و به صورت ماهانه، از سود حاصل، 30 درصد رو به عنوان کارمزد خودش برمیداره و بقیه رو به حساب من واریز میکنه. ازش سوال کردم که جنبه ی حقوقی کار به چه صورت هست؟ ایشون گفته که من قراردادی ندارم که بنویسم با طرف مقابل. سفته هم در قبال مبلغ پرداخت نمی کنم که برای خودم بدهی ایجاد کنم. میخواستم بدونم که از دید حقوقی، چجوری میتونم با اون شخص قرارداد ببندم و چه مواردی باید توی قرارداد باشه؟ ضمناً اینکه توی این موارد آیا فقط قرارداد کافی هست؟ یا اینکه پشتوانه ی دیگه ای هم لازمه؟ ممنون از راهنماییتون.

3 ماه پیش
1 پاسخ 1 نظر 17 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام،
مشارکتی که شما شرح دادید در حقیقت عقد مضاربه است. در این عقد یکی از طرفین سرمایه داده و دیگری، با آن سرمایه کار می‌کند و سود به نسبت مشخصی تقسیم می‌شود. می‌توانید برای تضمین حسن انجام تعهدات سفته یا چکی را به عنوان پشتوانه بگیرید و نیز می‌توانید در قرارداد خود بندهایی را ذکر کنید که خیالتان از سرمایه‌تان راحت‌تر باشد. در صورت تمایل، درخواست خود را ثبت کنید تا از چند وکیل متخصص قرارداد مضاربه پیشنهاد مناسبی برای نگارش تخصصی قرارداد مضاربه دریافت کنید. بدرود.

1398-02-27 12:39:00
مشاهده رزومه وکیل ثبت درخواست اختصاصی

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...