سلام
خسته نباشید.
ما یک تیم استرات‌آپی هستیم و یک محصول نرم افزاری نوین و خلاقانه تولید کرده ایم. اما حالا نگرانیم که وارد به مراحل تست گسترده بشویم و ایده ما دزدیده شود.
می خواستم بپرسم چه راهی برای...

سلام خسته نباشید. ما یک تیم استرات‌آپی هستیم و یک محصول نرم افزاری نوین و خلاقانه تولید کرده ایم. اما حالا نگرانیم که وارد به مراحل تست گسترده بشویم و ایده ما دزدیده شود. می خواستم بپرسم چه راهی برای ثبت اینگونه طرح ها وجود دارد و راهکار برای ما چیست و باید به کجا مراجعه کنیم؟

4 سال پیش
2 پاسخ 0 نظر 187 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، طرح و ایده قابل حمایت نیست، حمایت کپی‌رایتی هم نمی‌تواند از ایده‌ی نرم‌افزاری حمایت کند. تنها راه حماست از یک ایده‌ی مبتکرانه‌ی نرم‌افزاری، ثبت اختراع نرم‌افزاری است، البته اگر به عنوان اختراع شناخته و قابل ثبت باشد. روز خوش

1402-03-09 20:45:52
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
علیرضا صفار
علیرضا صفار

کارشناس ثبتیسلام و عرض ادب، با توجه به اینکه ایده قابلیت ثبت و انحصار را ندارد، بنابراین راهکاری برای حفظ و حراست از آن نمی توان به شما پیشنهاد داد. اگر ایده مورد نظر شما شرایط اختراع را دارا می باشد (جدید بودن، نواوری داشتن، قابلیت ساخت داشتن) میتوان به عنوان اختراع ثبت و 20 سال در انحصار خود قرار دهید در غیر این صورت شاید بتوانید صرفا پروپوزال ایده خود را در وزارت ارشاد ثبت نمایید تا مشخص باشد برای اولین بار این طرح از سوی شما مطرح شده است اما جنبه حفظ و حراست به مانند اختراع را ندارد. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم با یک استراتژی قوی و مشخص وارد بازار شوید و اجازه خود نمایی به رقبای احتمالی را ندهید. آرزوی موفقیت برای شما و تیم پر تلاش تون دارم.

1402-03-09 20:45:52
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...