حضانت پسر یازده سالم چهارسال پیش زمان صدور حکم طلاق به پدرش داده شده،ولی طی این چهارسال بامن زندگی کرده طبق خواسته فرزندم،میخوام راجع به حکم رشد پسر اطلاعات بدین که میتونم حکم رشد واسه حضانتش بگیرم ؟

حضانت پسر یازده سالم چهارسال پیش زمان صدور حکم طلاق به پدرش داده شده،ولی طی این چهارسال بامن زندگی کرده طبق خواسته فرزندم،میخوام راجع به حکم رشد پسر اطلاعات بدین که میتونم حکم رشد واسه حضانتش بگیرم ؟

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 329 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال





با سلام
نظر به ماده1169قانون مدنی،حضانت فرزند تا سن7سالگی با مادر بوده و پس از آن حق و تکلیف پدر می باشد.لذا اخذ حکم رشد از دادگاه،تاثیری در تغییر قانونی حضانت از فرزند ندارد.دختر پس از نه سالگی و پسر پس از 15سالگی از سن حضانت خارج شده و به خواسته و صلاحدید خود انتخاب می کند با کدام یک از والدین زندگی کند.در صورت حدوث اختلاف در حضانت از فرزند پس از سن هفت سالگی،حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه می باشد.
موفق باشید.

1398-06-25 11:27:49
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...